23:04 05.11

Безгольова нічия в емоційному матчі з Вікторією

Полтавці вдруге у сезоні розписали мирову з сум'янами.

5 листопада СК Полтава у 15 турі першої ліги зустрічався з сумською Вікторією.

Для обох команд гра була більш ніж принциповою. Полтавці нині опинилися у ситуації, коли втрата очок може стати фатальною у боротьбі за чемпіонську п'ятірку. Вікторія, попри те що йде другою, теж поки що не гарантувала собі безапеляційне потрапляння до п'ятірки. А перед звітним матчем Полтаву та Вікторію розділяли лише п'ять залікових пунктів.

В офіційних матчах команди зустрічалися лише двічі. Першою зустріччю був матч у сезоні 2021/22, коли обидва клуби були ще у другій лізі. Тоді на виїзді полтавці зазнали мінімальної поразки  (1:0). Єдиним голом відзначився Андрій Нелін. Він, до речі, залишився у складі сум'ян і після відновлення клубу. Вдруге полтавці зустрілися з командою із Сумщини у першому колі цього сезону. У тому матчі командам не вдалося виявити сильнішого - бойова нічия 2:2.

Суми зустріли полтавців у день гри дуже непривітною погодою. Ще до початку матчу над стадіоном Ювілейний почав іти дощ, який то напускався, то стихав, чим ускладнив гру командам. Тому, окрім боротьби між собою, футболістам доводилося ще й боротися із в'язким газоном.

На стартових хвилинах зустрічі наші хлопці дали суперникові створити кілька потенційно небезпечних моментів, на щастя, без наслідків. А по ходу першого тайму зуміли перебрати ініціативу на себе, не давши створити біля воріт Ігоря Варцаби практично жодного моменту.

А на 11-й хвилині самі полтавці загострювали обстановку біля воріт Литвиненка. Бужин навішував до штрафного майданчика гостей на Шмигельського, Богдан мав бути першим на м'ячі, проте за межами правил проти нього зіграв Сасовський. Здавалося б, мав бути пенальті, але іншої думки був арбітр зустрічі Мирослав Липко, який не покарав порушника, а ще й "нагородив" карткою нашого гравця. За хвилину справедливість мав відновити Копитов, проте удар Дмитра прийшовся у стійку.

Ледь минула третина першого тайму, як нашій команді довелося робити вимушену заміну: Богдан Шмигельський зазнав ушкодження, йому ж на зміну вийшов Артем Перебора. В середині першої 45-хвилинки перспективну нагоду мав Вівдич, який трохи не встиг на передачу на хід від партнера. Гарний шанс відкривати рахунок був у Євгена Опанасенка після кутового на 39-й хвилині. От тільки м'яч дещо не ліг на ногу нашому захиснику, хоча й голкіперу суперника довелося лише в стрибку відбивати небезпеку.

Господарі поля грали часто грубо, проте не кожна зухвала грубість чи підступні удари супроводжувалися картками, а інколи навіть не сигналізувалися взагалі, як у моменті з Олександром Вівдичем на останніх хвилинах першого тайму. Форвард біло-чорних мав усі шанси вириватися назустріч голкіперу, але його зупинив удар по нозі з боку капітана Вікторії Андрія Неліна. Захисник не лише не отримав попередження, а фол взагалі не було зафіксовано. На перерву команди пішли за нульової нічиєї.

Пауза у грі вийшла більша, ніж планувалася, адже ледь устигли команди повернутися на поле з роздягалень, як у Сумській області було оголошено повітряну тривогу. Тому старт другого тайму відклався майже на годину. Напевне, ця пауза не пішла на користь нашим гравцям, адже хлопці дозволили створити суперникові кілька нагод біля власних воріт, деякі з яких нейтралізовувалися ледь не на лінії воріт. Хоча й самі полтавці не полишали спроб вирвати такі важливі три залікові пункти.

З найгостріших епізодів можна пригадати удар Миколи Бужина після передачі Максима Горжуя, який парирував Литвиненко. А потім і удар самого Максима, що встиг хитнути захисників і пробити у дальній кут. М'яч після удару Горжуя пройшов за лічені сантиметри від стійки.

Під завісу зустрічі у ворота Вікторії назрівав пенальті. Але арбітр знову проігнорував удар ліктем Ульянова у потилицю Плахтиря, дозволивши далі грати.

Попри всі старання, командам так і не вдалося відзначитися. У підсумку - безгольова нічия і черговий заліковий пункт у скарбничку містян, які скоротили відставання від чинної п'ятірки до двох балів.