00:07 04.08

Історична перемога в Кубкові України

Полтавці здолали Тростянець.

3 серпня СК Полтава розпочав новий сезон. Полтавці у рамках Кубка України зустрічалися з давно знайомим суперником - ФК Тростянець.

Команди знайомі одна одній ще з виступів в аматорському чемпіонаті України. Загалом за свою історію в офіційних іграх команди зустрічалися тричі: двічі у рамках аматорської першості та один раз у другій лізі. Баланс зустрічей - дві перемоги полтавців та одна нічия. Окрім цього, команди регулярно зустрічалися в спарингах під час пауз у чемпіонаті.

Звітну гру у полтавців пропускало кілька гравців. Ілля Ходуля та Володимир Одарюк відновлюються після ушкодження, а новачок нашого колективу Денис Червінський не міг взяти участі у цьому матчі, адже мав вилучення у попередньому розіграші Кубка. Стартова одинадцятка полтавців була майже ідентична до останнього спарингу, лише замість Одарюка вийшов зі стартових хвилин Перебора.

Уже на стартових хвилинах полтавці ледь не залишилися без двох гравців: Підлепич та Коцюмака у боротьбі за верховий м'яч зіштовхнулися та отримали невелике ушкодження. Якщо Ігорю допомога медиків не знадобилася, то Вадим грав до кінця матчу із ватними тампонами у носі. Що ж до ігрових моментів, то команди не балували великою кількістю епізодів біля воріт, натомість не давали й розслабитися одна одній.

У дебюті зустрічі Дувняк бив здалеку по воротах Варцаби, але Ігор упорався з потенційною небезпеко. У відповідь Щербак завдавав убивчого удару по воротах суперника, але м'яч спочатку влучив у поперечку, а потім у стійку воріт та повернувся в поле. Загострювали полтавці обстановку біля воріт суперника завдяки своїм проходам флангами, але останній удар довгий час десь барився... до 38-ї хвилини. Полтавці заробили штрафний удар на лівому фланзі. Коцюмака з власної половини поля здійснив закидання аж у володіння господарів. Експолтавець Таранушич програв другий поверх Марусичу, який скинув головою під удар Стрельцову, а Євген у найкращому стилі нападника випередив на долю секунди оборонця та проткнув м'яч у сітку воріт - 0:1.

До перерви полтавці мали ще один солідний шанс. Шмигельський опинився на ударній позиції, але удар вийшов дещо не таким, яким планував його футболіст. Перебуваючи на газоні, Богдан спробував із останніх сил довести до логічного кінця другий темп атаки, однак голкіпер суперника встиг підвестися і вдруге парирувати удар.

Не встигли команди дійти до роздягальні, як у Тростянці пролунав сигнал повітряної тривоги. Пауза через чергову атаку росіян затягнулася майже на годину. Саме ця нашому колективу, вочевидь, не пішла на користь. У діях гравців почалася певна нервозність, а суперник став частіше проявляти свої амбіції, щоб зрівняти рахунок. Напевне, найбільш обговорюваний епізод стався на 71 хвилині гри. Тростянчани зрівняли рахунок, проте гол Тишинінова було скасовано. Все тому, що Шаповал у момент удару перебував на лінії воріт, заважаючи Варцабі дістатися до м'яча.

Загалом другий тайм ознаменувався великою кількістю боротьби, фолів та емоцій. Проте останнє слово у грі мало бути за полтавцями. Найкращий бомбардир минулого сезону Дмитро Щербак на останніх хвилинах гри цілив у дев'ятку воріт, але м'яч пішов дещо вище і вдарився лише у поперечину. У підсумку 0:1 - СК Полтава вперше в історії здобуває перемогу в матчі Кубка України та рухається до другого раунду. Суперник полтавців буде відомий уже найближчого понеділка.