21:23 04.08

Коли доля відвернулася від команди

СК "Полтава" поступився "Лівому берегу".

4 серпня СК "Полтава" у матчі першого раунду Кубка України зустрічався зі столичним "Лівим берегом".

Для обох колективів це був дебютний похід за трофеєм. Команди видали хороший старт у чемпіонаті та після двох турів очолюють свої групи в другій лізі. Полтавці встигли здолати ФК "Суми" та в непростому останньому матчі мінімально переграти претендента на підвищення в класі - дніпровську "Перемогу". "Лівий берег" теж не пас задніх і здобув вольову перемогу над черкаським ЛНЗ, а в останньому турі ''не помітив'' "Епіцентр" з Дунаївців.

Що являє собою столичний клуб, можна було зрозуміти, зазирнувши у їхню заявку на сезон. Це симбіоз молодості та досвіду. Деякі гравці, як-от Артем Старгородський, Павло Ксьонз, Андрій Запорожан, добре відомі уболівальникам за виступами у клубах УПЛ. Ще одна частина складу - досвідчені бійці, які встигли пограти на рівні першої ліги. Не обійшлося і без сенсаційних імен: влітку саме у складі "Лівого берега" відновив свою кар'єру  46-річний голкіпер Віталій Рева. Щоправда, до заявки на матч з СК "Полтава" він не потрапив.

Після двох звитяг містяни їхали до Києва продовжити переможну серію,  хоча й розуміли: вирвати перемогу в непоступливих киян буде максимально непросто. Суттєвих змін у складі на звітне протистояння Володимир Сисенко не робив. Хіба що дав перепочити молодому Денису Руденку, замість якого у старті вийшов Євген Стрельцов.

Стартові хвилини зустрічі навряд чи можна назвати цікавими для вболівальників. Команди шукали свою гру, тому діяли переважно в центрі поля. Удар Рожка з дальньої відстані був чи не єдиним гострим моментом на старті гри. Та фактично відразу Щербак міг відповідати. Ситников невдало виніс м'яч, Дмитро зіграв на перехоплення, але затягнув як з ударом, так і з пасом на партнера. Куди гострішим був момент зі стандарту. Даниленко навісив до штрафного майданчика, м'яч пройшов по головах гравців, після чого захисники винесли його. Другий темп атаки задав Бужин, котрий знайшов передачею Горжуя у володіннях суперника. Максим бив зблизька, але прямо в руки Ситникову. Ще раз Горжуй ледь не покарав суперника за необачну гру в захисті, однак пробив точно в суперника.

Не залишався без роботи і Ян Вічний, котрий неодноразово вступав  у гру. Найчастіше йому доводилося вмикатися і рятувати свої ворота під час стандартних положень. А один раз нашу команду  виручила штанга. Тож на перерву гравці пішли за нульової нічиєї.

Після перерви керманич "Лівого берега" Анатолій Бузник пустив у бій двох досвідчених виконавців - Старгородського та Запорожана. Натомість Володимир Сисенко навпаки випустив у нападі замість Стрельцова молодого Руденка. Та у другому таймі команди рідко доходили до воріт, а гра пеертворилася більше на єдиноборства у центрі поля. Не обійшлося й без емоцій, які були викликані діями арбітра. За фол Горжуя на підступах до власного штрафного майданчика ледь не отримав ''гірчиник'' Таранушич. І лише після дискусій та наради з лайнс-вумен арбітр змінив своє рішення. Та все ж за 90 хвилин командам не вдалося визначити переможця. Тому на всіх очікували два екстра- тайми.

Майже відразу гострий момент виник біля воріт Вічного. Та все ж скидка на Акименка виявилася невдалою. Відповідь "малиново-золотих" була миттєвою: Горжуй здалеку намагався перекинути голкіпера, але пустив м'яч повз ворота.

Та все ж господарі вийшли вперед. Запорожан виконав подачу від кутового прапорця на ближню стійку, м'яч від ноги Іщенка зрикошетив у Миколу Бужина, після чого полетів у ворота Вічного. Сам голкіпер навряд чи очікував на такий поворот подій, тому зреагувати вже не встиг - 1:0.

Маючи мінімальну перевагу, суперник зухвало затягував гру. Полтавці ж намагалися виправити цю неприємну помилку. А на останніх хвилинах на виконання стандарту пішов навіть Ян Вічний, який грав на замиканні кутового. Однак ще до удару рефері сигналізував про фол в атаці від Томенка, який навіть не доторкнувся до свого суперника. Після цього пролунав фінальний свисток. Тож 1:0 - СК "Полтава" вибуває з першого раунду Кубка України. Далі на команду очікує календарна гра чемпіонату вдома проти "Скорука" з Томаківки. Матч відбудеться 8 серпня, о 18:00,  на стадіоні "Локомотив".

Кубок України, перший раунд

4 серпня, 18:00

Київ, стадіон "Лівий берег"

"Лівий берег" (Київ) - СК "Полтава" 1:0

Гол: 1:0 - 102 автогол Бужин

"Лівий Берег": Ситников, Іщенко (к), Курко, Співаков, Воронін, Соколов, Рожко (Запорожан, 46), Морозенко (Старгородський, 46), Булига (Берко, 85), Коваль (Пінчук, 64), Петренко (Акименко, 64).

Головний тренер: Анатолій Бузнік.

СК "Полтава": Вічний, Бужин, Томенко, Таранушич, Савенков, Копитов (Абазов, 91), Даниленко (Пономаренко, 106), Яременко (Куімов, 91), Щербак (к), Горжуй (Підлепич, 106), Стрельцов (Руденко, 46).

Головний тренер: Володимир Сисенко.

Попередженя: Рожко, 2, Таранушич, 51, Горжуй, 75, Даниленко, 75, Соколов, 80, Томенко, 90+3. На 75-й хвилині попереджений В. Сисенко (СК "Полтава") — демонстрація незгоди з рішенням арбітра.