10:18 24.03

Коли удача відвернулася на останніх секундах

Полтавці в достойній грі поступилися лідеру чемпіонської групи.

23 березня у стартовій грі другої частини сезону СК Полтава у Львові протистояв місцевим Карпатам.

До Львова полтавці прибули ще в неділю, оскільки проводили заключну частину зборів саме під Львовом на базі ФК Рух. Тиждень минув плідно, але не обійшлося без втрат. Ушкоджень зазнали капітан Дмитро Щербак,  Артем Перебора та Вадим Підлепич. Тому до гри хлопці не були в оптимальній формі, щоб вийти зі стартових хвилин. Натомість в основі вийшли Максим Горжуй та Олександр Вівдич (для форварда ця гра стала 40-ю на професіональному рівні). Окрім цього, у старті вийшов екскарпатівець, а нині полтавець Максим Марусич, для якого це дебютна гра у футболці СК Полтава, як і для іншого полтавського зимового новачка - Володимира Одарюка.

Натомість львів'яни випустили у старті двох із шести своїх зимових новачків -  Козіка та Хаса. Вийшов у старті й експолтавець Ян Костенко, який улітку став гравцем команди Мирона Маркевича.

Обидва колективи пройшли різний шлях до потрапляння у десятку найсильніших команд ліги. Полтавці лише в останньому турі першості гарантували собі путівку в чемпіонський вагон. Натомість Карпати йшли впевненим лідером групи А та за весь відрізок тривалістю у 18 турів втрачали очки чотири рази (три нічиї та одна поразка). Тож зелено-білі перед стартом другого етапу очолюють групу, маючи 45 залікових пунктів. Наш колектив починає сезон із сьомої сходинки. Містяни разом з Агробізнесом мають по 29 очок перед стартом весняної частини сезону.

Матч у Львові вперше після початку повномасштабного вторгнення відбувався з уболівальниками. Атмосфера заповнених трибун після тривалої паузи видавалася дещо незвичною, але більш ніж приємною як для глядачів, так і для футболістів. Сам матч почався з символічного першого удару, який зробив військовий 101 бригади Віктор Тюрій.

Зі старту зустрічі полтавці дали зрозуміти: легкої прогулянки для лідера цього дня не буде. І саме наш колектив створив перший небезпечний епізод біля воріт суперника вже на перших секундах гри. Максим Горжуй опинився з мʼячем на лінії штрафного майданчика  і пробив небезпечно, втім трохи неточно. Відповідь львівʼян була хвилинами пізніше. Чачуа прострілював на Костенка, який перевірив пильність Варцаби ударом з одинадцяти метрів. Ігор впорався з цією небезпекою.

У середині тайму команди знову обмінялися небезпечними епізодами. Карпатівець Владислав Клименко завдавав удару, подібного до того, що був у епізоді з Горжуєм, на щастя, був невлучним. Куди небезпечнішим і найбільш реальним шансом відкривати рахунок у грі був удар у виконанні Вівдича. Одарюк подав точно на Олександра, а той потужно пробив. Однак Кожухар якимось неймовірним чином зумів відбити цей удар.

Старт другої 45-хвилинки почався знову з хорошого епізоду у виконанні Вівдича. Сашко зачепився за мʼяч майже на межі поля, увірвався у штрафний і бив у ближній кут воріт, на жаль, неточно. А далі карпатівці з нічого змогли створити гол. Полегенько метрів з 30 потужним ударом пробив у девʼятку воріт Варцаби - без шансів для нашого воротаря.

Та це не зупинило планів полтавців зачепитися бодай за нічию, а можливо, і спробувати повезти зі Львова три залікові пункти. Спочатку Вівдич міг вириватися на чергове рандеву з Кожухарем, але його зупинив фол з боку Векляка. Арбітр зустрічі без роздумів розцінив ці дії як зрив небезпечної атаки і показав пряму червону гравцю Карпат.

Граючи в більшості, полтавці змогли зрівняти рахунок. Сталося це на 79-й хвилині. Стандарт біля воріт Карпат завершився результативним замиканням від Миколи Бужина - 1:1. Після цього гості взагалі мали шанс вийти вперед. Євген Стрельцов, який замінив Вівдича, вже на перших хвилинах перебування на полі залишив за своєю спиною Мизюка, котрий відверто програв у швидкості нашому реактивному форварду, і пробив по воротах. Але знову блискуче зіграв у рамці кіпер господарів.

А далі все перевернулося догори дригом.

Немов якесь прокляття гри в більшості знову відгукнулося нашій команді на останніх хвилинах зустрічі вже у компенсований арбітром час. Богдану Шмигельському в руку влучив мʼяч у власному штрафному. Арбітр побачив цей епізод і вказав на точку. Реалізував удар з 11 метрів Полегенько, який і приніс перемогу Карпатам.

Далі на полтавців очікує домашня гра з ФК Епіцентр, яка відбудеться у Полтаві на стадіоні Молодіжний 30 березня. Початок гри о 12:30.