15:32 12.08

Кубковий трилер завершився поразкою

Полтавці проявили характер, але поступилися.

12 серпня у матчі другого попереднього раунду Кубка України СК Полтава відправився до Києва, де на НТК ім. Баннікова зустрічався ще з учорашнім учасником УПЛ, а нині колегою по дивізіону - Металістом 1925.

Раніше команди не зустрічалися в офіційних протистояннях, тож матч у Києві був першим в історії між двома колективами. А от під час зборів команди перетиналися у липні 2021 року під час підготовки до старту в другій лізі. Тоді містяни програли з рахунком 1:2. Відтоді багато що змінилося: Металіст устиг пограти в УПЛ і вилетіти звідти до першої ліги, а наш колектив став командою першої ліги.

Під час підготовки до нового сезону на харківʼян чекали кадрові ротації. Клуб покинуло не лише 15 гравців, а й тренерський штаб на чолі з Віктором Скрипником. Останній пішов після невдачі у турнірі "чотирьох", а виконувачем обовʼязків став Сергій Карпенко.

До звітної гри команди підходили з різним настроєм та кількістю проведених матчів. Якщо наш колектив зіграв лише кубковий матч проти Тростянця, де здобув історичну перемогу, то господарі вже встигли (окрім програного матчу Лівому берегу в півфіналі турніру "чотирьох") провести матч Кубка з друголіговим Локомотивом та першу гру чемпіонату з ФСК Маріуполь. Якщо у матчі з залізничниками здобули перемогу, то в грі з маріупольцями зазнали поразки.

Порівняно з попереднім матчем Володимир Сисенко вніс кілька коректив у стартовому складі. Напередодні гри з харківʼянами зазнав ушкодження Вадим Підлепич, тож його замінив Євген Опанасенко. А от на правому фланзі замість Артема Перебори з перших хвилин вийшов Володимир Одарюк, який відновився після ушкодження. Окрім Підлепича, тренери не могли розраховувати на Іллю Ходулю, який відновлюється після травми.

Активніше стартували господарі, хоча наші футболісти не менш агресивно включалися у боротьбу та намагалися виходити у контратаки та загострювати обстановку біля воріт Мозіля зі стандартних положень. Та все ж у середині тайму саме господарі повели в рахунку. Легіонер харків'ян Овусу вдало замкнув простріл від Кравця - 1:0.

Гідною відповіддю міг стати удар Марусича, який цілив у дальній кут воріт суперника, але м'яч розминувся зі стійкою. А харків'яни натомість закріпили перевагу, забивши у роздягальню. Штрафний удар біля воріт Варцаби закінчився замиканням головою від Імерекова. М'яч влучив у Місюру, а від нашого захисника залетів у ворота - 2:0.

Та після перерви полтавці швидко повернулася у гру. Важливу роль відіграли заміни, які провів Володимир Сисенко після перерви. Керманич містян вирішив освіжити фланги: Коцюмаку замінив Перебора, Шмигельського - новачок Галенков, а Марусича - Плахтир. Згодом на поле вийшов ще один дебютант - Червінський, який змінив Одарюка.

Та відігравати втрачене почав Євген Стрельцов. Він після передачі від Щербака майстерно доправив м'яч у сітку. Майже відразу Арі Моура ударом з лінії штрафного пробив без шансів для капітана полтавців Варцаби - 3:1. А вже за три хвилини  гості знову скоротили відставання до одного м'яча. Плахтир гарматним ударом зі штрафного пробив у кут воріт Мозіля, який хоч і дотягнувся до м'яча, але відбити його не мав жодних шансів - 3:2.

Перша заміна зіграла, а на 83 хвилині зіграли ще дві. Перебора з правого флангу навісив точнісінько на Червінського, який і зрівняв рахунок у зустрічі. Матч перейшов у додаткові два тайми по 15 хвилин.

Стартові хвилини екстратайму ледь не завершилися жахливою помилкою в захисті полтавців. Добре, що Стень не влучив з гострого кута по воротах. Та першу 15-хвилинку харків'яни все ж звели на свою користь. На 104 хвилині Арі Моура протягнув м'яч через пів поля та пробив у ближній кут воріт Варцаби, оформивши дубль.

Однак ще не все було втрачене для містян. І полтавці навіть мали шанс знову відквитати гол. Вівдич отримав пас і пробивав, але на шляху м'яча опинився голкіпер, який, хоч і не з першого разу, але накрив футбольний снаряд. Інтрига трималася до останніх хвилин, однак Стень на 117 хвилині вбив її, пробивши потужно майже в дев'ятку воріт Варцаби.

У підсумку 5:3 - гольова перестрілка завершилася на користь харків'ян, які крокують до наступного раунду змагань. Полтавці ж уже цієї суботи проведуть ще один матч у Києві на цьому ж стадіоні. У першій для себе грі чемпіонату містяни зустрінуться із ФК ЮКСА (Тарасівка). Початок гри о 14:00.

Кубок України, другий попередній раунд

Металіст-1925 (Харків) – СК Полтава 5:3

Київ, НТК ім. Баннікова

12 серпня, 12:00

Голи: 1:0 - 31 Овусу, 2:0 - 43 аг Місюра, 2:1 - 66 Стрельцов, 3:1 - 68 Арі Моура, 3:2 - 71 Плахтир, 3:3 - 83 Червінський, 4:3 - 104 Арі Моура, 5:3 - 117 Стень.

Металіст 1925: Мозіль, Капінус (Жичиков, 91), Імереков, Безуглий, Кравець, Моура, Когут (Стень, 81), Обінайя (Гармаш, 91), Юрченко (Панченко, 81), Чурко, Овусу (Борячук, 74).

НЗ: Потімков, Коваленко, Курило, Ткаченко, Смітюх, Антоніо.

В.о. головного тренера: Сергій Карпенко.

Полтава: Варцаба, Бужин, Місюра, Опанасенко, Коцюмака (Перебора, 46), Даниленко (Шаповалов, 105+1), Щербак, Шмигельський (Галенков, 46), Марусич (Плахтир, 46), Одарюк (Червінський, 63), Стрельцов (Вівдич, 68).

НЗ: Восконян, Савенков.

Головний тренер: Володимир Сисенко.

Попередження: Імереков (10), Безуглий (16), Мысюра (24), Даниленко (43), Плахтир (68), Когут (75), Чурко (113).