20:27 25.07

Переможний дебют

СК "Полтава" розгромив ФК "Суми".

Для обох команд матч був знаковий, адже це  дебютний поєдинок на професіональному рівні. Загалом же колективи вже давно знайомі один одному. Ще з 2019 року - у сезоні, коли полтавці вперше брали участь у Кубкові України серед аматорів. Доля звела клуби на стадії 1/16 фіналу. Щоправда, тоді ФК "Суми" носили назву LS Group. З назвою ФК "Суми" клуб заявився вже у сезоні 2020/21.

Торік у рамках чемпіонату України серед аматорів колективи зустрічалися двічі. У першому колі на стадіоні "Локомотив" у Полтаві саме наші хлопці здобули перемогу з мінімальним результатом - 1:0. Вирішальний гол забив Роман Кірпіченко на 69-ій хвилині зустрічі. Вже цієї весни у Сумах полтавці не змогли стримати суперника. Поступаючись з рахунком 3:0, "малиново-золоті" ледь не здійснили камбек. Тоді дубль до свого активу записав Микола Бужин. Однак вирвати бодай нічию не вдалося.

Та за якихось півроку "Суми" зазнали кардинальних змін. Команда перезавантажилася майже повністю. А от СК "Полтава"  фактично включився в новий для себе турнір старим складом. Улітку колектив покинули Анатолій Тимофєєв, Віталій Собко, Роман Кірпіченко, Андрій Місяйло та Юрій Фоменко. Натомість прийшли Ян Вічний, Дмитро Копитов, Марко Арабов, Сергій Постернак, Євгеній Стрельцов та Денис Руденко. Останній, до речі, дебютував в основному складі на вістрі атаки.

Від старту зустрічі команди не форсували подій. Хоча робили поодинокі випади на ворота суперника. Спочатку краще виходило саме у гостей. Експолтавець Дмитро Горбунов залишився без опіки і небезпечно пробивав, на щастя, м'яч полетів над поперечкою воріт Тельнова. Невдовзі Ян Ковалевський виконував кутовий, Колесник намагався зіграти п'ятою, втім небезпеки воротам Тельнова це не створило.

А вже у середині тайму першу заміну  вимушений був зробити Володимир Сисенко: Копитов замінив Абазова. З кожною хвилиною полтавці все більше й більше переймали ініціативу. І гол був лише питанням часу. Найбільше працювали на моменти Яременко та Горжуй. Саме Максиму і вдалося розсушити ворота гостей та забити перший гол. М'яч після подачі кутового грамотно пропустив Щербак, завдяки чому футбольний снаряд потрапив під удар Горжую, котрий і пробив влучно.

Одразу після перерви рахунок було подвоєно і знову зі стандарту. Яременко робив подачу від кутового прапорця. м'яч полетів під удар Андрію Савенкову, який гарматним ударом пронизав ворота Левченка -2:0.

Маючи комфортну перевагу в два м'ячі, "Полтава" могла дозволити собі контролювати м'яч. Гості ж не сильно рвалися в бій, тому Тельнов залишався без роботи. Та все ж довести рахунок до розгрому вдалося Дмитрові Щербаку, який розіграв  з колегами шикарну триходівку, що закінчилася успіхом. Тож 3:0 - СК "Полтава" вдало дебютує у другій лізі.