21:22 08.08

Перша поразка від принципового суперника

СК "Полтава" поступився "Скоруку".

8 серпня на стадіоні "Локомотив" СК "Полтава" у рамках третього туру другої ліги приймав ФК "Скорук" із Томаківки, що на Дніпропетровщині.

Попри статус дебютантів сезону в другій лізі, СК "Полтава" та "Скорук" давно знайомі за виступами минулого сезону в чемпіонаті України серед аматорів. Команди торік вели запеклу боротьбу за потрапляння до плей-оф першості, але обидва колективи програли цю боротьбу ФК "Суми". У першому колі торішньої першості команди зіграли внічию - 1:1. Відкрив рахунок тоді Андрій Місяйло вишуканим ударом зі штрафного, однак установив рівновагу в рахунку Роберт Моланго. А вже в матчі другого кола у суперечливому протистоянні полтавці поступилися 2:3. Тоді відкрив рахунок Андрій Савенков. А потім був спірний пенальті, що перевернув гру з ніг на голову. Спочатку Моланго зрівняв рахунок ударом з точки. Потім Хрієнко вивів "Скорук" уперед, а далі Моланго оформив дубль уже з гри. Тож гол Антона Яременка не надто вплинув на обстановку на полі, адже часу відквитати втрачене фактично не залишалося.

У новому ж сезоні ані Хрієнка, ані Моланго, який був голеадором "Скорука" торік, вже немає в команді. Колектив зробив невелике оновлення перед стартом сезону в другій лізі. Початок виступів у новому турнірі поки що важко оцінити. "Скорук", як й інші новачки, приглядається до суперників. А після двох турів команда має один заліковий пункт в активі. У першому турі "Скорук" в обласному дербі розписав бегольову нічию з "Перемогою". А вже у другому турі колектив програв "Балканам" з рахунком 0:2.

Обидва колективи встигли стартувати і в Кубкові України. Полтавці поступилися на виїзді "Лівому берегу", з яким був непростий 120-хвилинний матч. "Скорук" же стартував у  Кубкові більш успішно. Томаківці здолали мінімально ФК "Тростянець" - перемогу приніс Станіслав-Нурі Малиш.

Старт звітної гри був дуже несподіваним і суперечливим. Команди  агресивно стартували, тому  була чимала кількість фолів. А вже на третій хвилині гості заробили кутовий. І все той же Станіслав-Нурі Малиш під час стандарту вистрибнув вище за захисників "Полтави" і зрізав головою м'яч у сітку воріт - 0:1.

Початок  дещо деморалізував полтавців. Відбивалася на грі і втома від останнього тижня, де доводилося грати через три дні на четвертий. Попри все, хлопці не вимикалися з боротьби і намагалися пресенгувати суперника. Не обходилося і без загострення біля воріт, зокрема чимала кількість моментів була від досвідченого Євгена Стрельцова, котрий починав сьогоднішню гру в старті. Високий форвард постійно намагався замикати навісні подачі, які вантажили на нього колеги по команді. Та, на жаль, успіхом вони не увінчалися.

Активним був на фланзі Максим Горжуй,що намагався  створити епізоди партнерам по команді  і сам не гребував бити з дальньої відстані. Та на перерву команди відправилися за мінімальної переваги гостей з Дніпропетровщини.

Володимир Сисенко вирішив  замінити відразу трьох гравців. На поле вийшли Карась, Підлепич і Руденко, які помітно освіжили гру. Та один із перших гострих моментів другого тайму був за Горжуєм. Максим пішов в обіграш кількох суперників та цілив у дальню дев'ятку воріт. Однак м'яч просвистів над каркасом.

Суперник теж змушував завмирати серце у полтавської публіки, яка прийшла підтримати своїх улюбленців. Так, Разуваєв з рикошетом від стінки пустив м'яч у хрестовину. Подібний момент виник і у полтавців, але м'яч приземлився чітко в руки Варцабі. Та попри всі старання містян встановити паритет у рахунку, господарі пропустили ще. Момент виник знову зі стандарту. Кутовий завершився ще одним замиканням у виконанні Малиша, який і оформив дубль.

Дуже швидко "Полтава" змогла скоротити відставання. Денис Руденко отримав подачу у штрафний майданчик, але під пресингом воротаря не зміг довести момент до логічного завершення. Та все ж омріяний гол "малиново-золоті" вкотили у ворота "Скорука" на 78-ій хвилині. Щербак отримав пас флангом, змістився у штрафний майданчик, прострілив на вільного Стрельцова, а той пробив холоднокровно у сітку - 1:2.

Гол завів містян і, здавалося, нічийний результат - питання лічених хвилин. Та атаки наших хлопців обрубувала захисна ланка суперника. Крім того, опонент зухвало почав тягнути час  і робив це, здавалося, з мовчазної згоди арбітра. Тому матч так і завершився гіркою поразкою з рахунком 1:2.