19:34 23.09

Подарували історичну перемогу до Дня міста

СК "Полтава" переграв ФК "Кремінь" в обласному дербі.

Матч між СК "Полтава" та "Кременем" став першим офіційним очним поєдинком, хоча команди добре знайомі одна одній. Колективи часто проводять спаринги під час перерви у чемпіонаті. А під час останньої паузи взагалі провели чотири контрольні зустрічі. В усіх цих протистояннях перемога була на боці нашого колективу. А різниця забитих та пропущених м'ячів за чотири гри склала 19:3 на користь наших хлопців.

Відтоді полтавці майже не змінили свій склад, а от гості з Кременчука дещо підсилилися молоддю. Це допомогло команді Романа Локтіонова видати доволі непоганий старт сезону. Саме кременчуківці відібрали очки у першому турі у запорізького "Металурга" (3:3), потім здолали "Скорук" (3:1) і програли ЛНЗ (2:0). Останній тур взагалі став для "Кременя" феєричним. У дербі з "Гірник-Спортом" "синьо-білі" перемогли з рахунком 7:0. Цей матч став найрезультативнішим у сезоні першої ліги.

Полтавці, на відміну від своїх візаві, до звітного туру очок поки не набирали. Хоча старт сезону видався для колективу Володимира Сисенка вкрай складним. У трьох турах "малиново-золоті" зустрілися з усіма головними претендентами на лідерство у групі "Б". Попри гідний спротив цим командам, покласти бодай один заліковий пункт у скарбничку, на жаль, не вдалося.

Загалом "Кремінь" поки не зарекомендував себе як гостьову команду. В останніх десяти матчах, які підопічні Романа Локтіонова проводять на полі суперника, кременчуківці не знають радості перемог (одна нічия та дев'ять поразок). Натомість безвиграшна серія полтавців складала перед цим туром три матчі.

При підборі стартового складу Володимир Сисенко не став експериментувати і випустив ідентичний до минулого туру склад. А от Роман Локтіонов здійснив дві зміни, залишивши Куця й Галату в запасі.

Старт гри не був надвидовищним. Перший небезпечний момент виник лише на 10-й хвилині. Євген Стрельцов завдав гарматного удару, проте його парирував голкіпер гостей Єрмолов. На цьому епізод не завершився: Дмитро Щербак виграв підбирання, але майже на кутовому прапорці проти нього не за правилами зіграли суперники. Штрафний був потенційно небезпечним, але удар головою від Бичкова не був точним.

Невдовзі Бичков мав ще один чудовий момент забивати. Стрельцов віддавав ефектну передачу на Богдана, проте голкіпер парирував удар. Мав свій момент і Ян Костенко, якому віддавав філігранну передачу у розріз Щербак, однак півзахисник не встиг на м'яч. Вбивча позиція була і в самого Щербака, але Дмитро після передачі Копитова пустив шкіряного вище воріт.

Щодо "Кременя",  то перший свій більш-менш небезпечний момент команда створила лише на 39-й хвилині. Андрій Глоба був на ударній позиції, однак розпорядився м'ячем дуже невдало, пробивши як у регбі.

Гол у ворота кременчуківців був лише питанням часу. І сталося це на останніх хвилинах першого тайму. Богдан Бичков пробив уздовж воріт, а Щербак спритно доправив м'яч у сітку - 1:0.

Гол у роздягальню додав упевненості нашим хлопцям, які з перших хвилин другої 45-хвилинки кинулися закріпляти перевагу. Так, лише у Яна Костенка було щонайменше три шанси забивати.

Проте був момент, коли рахунок міг стати рівним. Орест Панчишин бив у ближній кут воріт Вічного, але Яна підстрахував Дмитро Копитов, котрий заблокував м'яч.

Вправно у центрі поля виборов м'яч Стрельцов, після чого розвернулася стрімка атака на ворота Єрмолова. Костенко здійснював простріл на Щербака, однак захисник гостей цьому завадив. Згодом уже сам Стрельцов завдавав дальнього удару. Та зміг забити Євген лише на 83-й хвилині. Щербак пройшов трьох гравців у штрафному суперника і скинув під удар Стрельцову, який поцілив у ворота - 2:0.

Упевнена перевага дозволила "містянам" контролювати поєдинок, не давши суперникові нічого створити. Тож 2:0 - СК "Полтава" перемагає та дарує полтавцям перемогу в обласному дербі з нагоди Дня міста.