19:56 23.02

"Полтавська весна-2022": Дубль Стрельцова приніс перемогу над "Гірник-Спортом"

СК "Полтава" стартував з перемоги на домашньому турнірі

У першому турі турніру "Полтавська весна-2022" СК "Полтава" приймав першоліговий "Гірник-Спорт" із Горішніх Плавнів.

Цієї зими команди мали зустрічатися у контрольному поєдинку, однак мінлива зимова погода двічі зривала протистояння клубів. Спочатку замерзло поле у Кременчуці на "Кремінь-Арені", а за день така ж доля спіткала і поле у Полтаві. Та, на щастя, цього разу погода посміхнулася командам і матч відбувся.

"Містяни" і "гірники", попри те що виступають у різних дивізіонах, знають в ігровому аспекті один одного давно. Під час літніх чи зимових зборів колективи регулярно проводять спаринги, тому стиль гри встигли вивчити сповна.

СК "Полтава" став одним із колективів, який найраніше повернувся до тренувального процесу, і за цей час встиг зіграти не один спаринг переважно з командами першої ліги.  "Гірник-Спорт" напередодні "Полтавської весни" встиг виступити на ще одному місцевому турнірі, де став чемпіоном. Минулого вікенду у фіналі Кубка Пожечевського-2022 "гірники" переграли кременчуцький "Кремінь" з рахунком 2:0. Обидва колективи виступають і в звітних змаганнях. "Кремінь" відкрив програму ігрового дня, розгромивши юнаків "Ворскли".

Щодо звітної гри, то звично першим номером заграли саме гості. Вже на другій хвилині новачок "червоно-білих" Станіслав Коваль міг замикати  подачу від колеги по команді. На щастя, вчасно зреагував Андрій Савенков, котрий зняв м'яч прямо з ноги опонента. Згодом Коваль головою пробивав упритул до воріт, але Ян Вічний вчасно зреагував, переправивши футбольний снаряд над поперечиною. До середини першого тайму територіальна перевага була на боці суперника.

А потім полтавці почали більше нав'язувати боротьбу команді з Горішніх Плавнів. І фактично відразу зуміли монетизувати це у забитий гол. Подача від кутового прапорця завершилася замиканням головою у виконанні Євгена Срельцова. Невдовзі лише дещиці не вистачило Антонові Яременку, який увірвався в штрафний майданчик і спробував перекинути голкіпера, а заразом і ворота. Та все ж на перерву "містяни" пішли за більш переконливої переваги. Знову ключовим в епізоді виявився Стрельцов, який вистрибнув вище суперника і головою спрямував м'яч точно в кут - 2:0.

Такий розклад явно не влаштовував суперника. І вже у другому таймі колектив Ігоря Жабченка активізувався. Так, у дебюті другої 45-хвилинки Романов завдавав дальнього удару по воротах Максима Тельнова. Максим, до речі, вперше за довгий час після травми повернувся на ворота і продемонстрував доволі якісну гру, здійснивши кілька сейвів. Прийняв досвідчений воротар на себе потужний удар Юрія Кравчука, згодом забрав м'яч до своїх рук після менш потужного пострілу від Артура Орната. А от впоратися з ударом із 11-метрової позначки Максиму вже не вдалося. Голкіпер і прочитав кут, у який битиме Сергій Романов. От тільки удар був із розряду тих, які не беруться - 2:1.

Мінімальна перевага змусила полтавців задуматися про гру в нападі. І фактично після пропущеного голу Максим Горжуй міг розстрілювати ворота суперника. М'яч просвистів у лічених сантиметрах над поперечиною. Міг забивати й Щербак, однак влучив у захисника, після чого м'яч покинув межі штрафного майданчика. Найбільше могло йокнути серце у вболівальників полтавців на 80-й хвилині. Мкомола здалеку цілив у дев'ятку воріт Тельнова, але Максим знову був на висоті і в падінні потягнув м'яч. Зняти всі питання про переможця і уникнути валідольної кінцівки мав Щербак. Але на шляху м'яча знову опинився захисник гостей.

Та хитку перевагу в один гол нашим хлопцям вдалося утримати до фінального свистка. Тож 2:1 - СК "Полтава" переграє першоліговий "Гірник-Спорт" у першому турі "Полтавської весни-2022".