19:09 16.10

Програли Маріуполю у битві за шість очок

Полтавці поступилися одному із головних конкурентів у битві за чемпіонську п'ятірку.

16 жовтня у Полтаві на стадіоні Молодіжний СК Полтава приймав ФСК Маріуполь.

Команди добре знайомі одна одній ще з часів виступів у другій лізі. На рахунку колективів п'ять очних протистоянь, де у двох перемогу святкували полтавці, двічі була нічия і один раз перемогли маріупольці (тоді перемога маріупольського клубу була ознаменована суддівським скандалом).

Цього сезону команди вже грали у першому колі. Тоді полтавці у більшості втратили перемогу, зігравши внічию. Єдиним голом у складі містян відзначився Дмитро Щербак. Звітна ж зустріч була важливою для обох колективів, адже і СК Полтава, і ФСК Маріуполь виборюють місце у першій п'ятірці групи Б, яка претендуватиме на виступ у чемпіонській групі. Тому звітна гра вкрай необхідна для обох команд з точки зору майбутньої турнірної боротьби. У разі перемоги полтавці могли б забезпечити більш комфортний відрив від шостої позиції, де розташовувався Маріуполь. Нічия могла опустити наш колектив на четверту позицію, а поразка взагалі відкинути на 5 сходинку.

Ще перед матчем місто накрив дощ, який зробив більш тяжкими умови для гри команд. Але від старту обидва клуби продемонстрували високі швидкості. Першу ж нагоду відзначитися здійснили гості, щоправда, Батальський сфолив проти Варцаби у штрафному під час завершальної стадії атаки. Згодом Пентелейчук небезпечно діяв близько біля воріт Варцаби, на щастя, пробити йому по воротах не дали.

У відповідь Коцюмака навішав з правого флангу у штрафний, але Караващенко у стрибку кулаками вибив м'яч. Ще шанс був у Щербака, який увірвався в штрафний майданчик, проте його удар блокували. А найбільш реальний шанс повести у рахунку був у Горжуя, який завершував другий темп атаки ударом у дальній кут воріт, але пустив м'яч за метр від стійки. Не менш небезпечно бив Шмигельський зі штрафного, однак повторити феноменальне взяття воріт, як у грі з Лівим берегом, не вдалося. Богдан разом з Горжуєм спробували хитнути воротаря і стінку, але м'яч пройшов трохи вище воріт.

Після стартової активності гра перейшла у більш спокійне русло. Хоча не обходилося й без емоцій. А в середині першої 45-хвилинки вже гостру нагоду мали гості. Навіс від кутового прапорця замикав Батальський, проте  був трохи неточним. Хвилинами ж пізніше просто вбивчий момент був у маріупольців знову після стандарту. Героєм  епізоду став усе той же Батальський, він пробив просто в Мігунова, котрий прикривав ближню стійку, а другий темп атаки прийняв на себе Ходуля, переправивши м'яч на кутовий.

Розв'язка першого тайму могла бути за полтавцями, якби арбітр угледів фол на Копитові під час стандартного положення біля воріт гостей. Але суддя навідріз відмовився бачити поштовх у спину Дмитрові. Та все ж на перерву команди пішли за нульової нічиєї.

Другий тайм перетворився у в'язку боротьбу з боку обох команд, де гостям вдалося забити швидкий гол. Невдала гра у стінку біля власних володінь від Клименка з Даниленком завершилася перехопленням від Пентелейчука, який пробив точно в дальній кут воріт Коцюмаки - 0:1.

Зовсім скоро Шмигельський міг би встановлювати паритет у грі, але м'яч після його удару зрізався з ноги і полетів далеко повз ворота. Невлучним був і Перебора: його  чи то навіс, чи то удар ледь не завершився влучанням у ціль. А на 75-й хвилині гості подвоїли перевагу. Подачу від кутового прапорця влучно у ціль завершив Батальський.

Попри різницю в два голи, господарі не зупинилися, але відквитати втрачене так і не змогли. У підсумку 0:2 - полтавці поступаються принциповому супернику та опускаються на 5 позицію. У наступному турі на колектив Володимира Сисенка чекає не менш принциповий суперник - запорізький Металург. Матч відбудеться 22 жовтня в Умані.