15:27 31.12


Сергій Іващенко: "Команда достойно провела першу частину сезону"


Президент клубу про підсумки 2022 року.

Напередодні нового 2023 року президент СК Полтава Сергій Іващенко підбив підсумки року. Про футбол під час війни, дебют команди в першій лізі та судову справу довкола стадіону - у підсумковому інтерв'ю.

Сергій Васильович, як війна вплинула на футбол і життєдіяльність СК Полтава?

Війна завжди впливає погано. Не лише на футбол, а й на все життя в країні. Це війна. Це економіка, що не працює. Але, завдячуючи ЗСУ, ми мали можливість грати у футбол цього року. Волею випадку наша команда опинилася у першій лізі. Я не буду приховувати, що ми туди потрапили не за спортивним результатом. Лише волею випадку і того, що через війну чимало клубів призупинило виступи в першій лізі, ми розпочали виступи саме тут. Враховуючи, що вся команда - це переважно люди, які грали з нами ще в аматорській першості, потім у другій і вже зараз у першій лізі,  мушу сказати, що ці хлопці показали достатньо непоганий футбол. Команда достойно провела першу частину сезону. На початку сезону ми не ставили ніяких суперзадач перед хлопцями, лише вимагали закріпитися у першій лізі. У деяких матчах команда показала гарний футбол, проявила бійцівський характер, тому я бачу гарну перспективу у розвитку нашої команди.

Наскільки сильніша ліга і чи змінилася якість футболу?

Головна відмінність - якість самого футболу, підготовка команди, якість футболістів. Якщо порівнювати, як грають у футбол аматори, друга ліга і перша, зрозуміло, що з кожним щаблем рівень зростає. Команди грають і думають швидше. Наші хлопці, які грали ще торік у другій лізі, достойно провели першу половину сезону в першій лізі. Десь вигравали, десь програвали, десь не вистачало досвіду, і це нас губило. Та загалом ми показали, що можемо грати в першій лізі. 

Які головні здобутки і розчарування цього півріччя?

Одне з найголовніших розчарувань - це суддівство. Особливо обурило суддівство в останній грі 2022 року (матч 14 туру проти "Скорука" - ред.), де суддя у полі - жінка, яка мала б бути досить коректною... Але найбільш корумпованого суддівства я ще не бачив. Погано, що немає ніякої реакції з суддівського комітету. Здобутки? Насамперед - це те, що ми показали гарний футбол, показали себе як команда, з якою суперникові потрібно рахуватися. Є надія, що у весняній частині чемпіонату ми покажемо кращий футбол, ніж зараз. Ми познайомилися вже з усіма командами. Але, маючи той досвід, який набули в осінній частині чемпіонату, сподіваюся, весняна частина пройде краще і ми  закріпимось у першій лізі.  І будемо готуватися до нового сезону.

Кадрова політика клубу суттєво не змінилася. Чи планується поповнення новими гравцями?

Кадрова політика дійсно в нас незмінна. Ми насамперед орієнтуємося на полтавських гравців і будемо намагатися підсилюватися ними. Підсилення буде, але поки що без конкретики. Ядро команди залишатиметься незмінним.

Володимир Анатолійович в інтерв'ю заявив, що хоче перемогти у 8 з 8 весняних поєдинків.

Я головного тренера завжди підтримую.

Наскільки це буде можливим?

Все реально. Це все залежить від футболістів: від того, як вони будуть готові до гри, до того, щоб показувати позитивний результат. Однак багато чого буде залежати ще й від суддівства. Якщо арбітри проводитимуть матч нейтрально і нікому не підсуджуватимуть, як це часто буває, то ми зможемо показати дуже гарний футбол. Аби судді не заважали на полі.

Як рухаються справи з анонсованим стадіоном? Чи є певні зрушення? Чи поки війна, то про будівництво можна забути?

Поки що через війну роботи призупинені. Окрім цього, у нас тривають судові процеси з подання обласної прокуратури у плані "незаконної купівлі-продажу" цього спортивного комплексу. Не бачу, де вони там знайшли незаконну купівлю-продаж, але судові справи тривають. Попри війну, плануємо навесні зайнятися будівництвом футбольного поля і приміщень для роздягалень. Ми готуємося до цього, ведемо проєктні роботи. Ми вже бачимо, який він матиме вигляд, можливо, навіть ставитимемо питання, щоб приготувати тренувальне поле 40*60 з травою.

Ці процеси гальмують діяльність стосовно будівництва?

Відштовхуючись від цих судових процесів, сільська рада навіть не хоче укладати договір оренди земельної ділянки. А не маючи договору оренди, я не можу отримати дозвіл на будівництво. Воно все одне з одним пов'язане. Але, думаю, ми розв'яжемо ці питання. 

Які шанси на успіх?

Та практично 100%.