СК "Полтава" здобув професіональний статус та гратиме відтепер у другій лізі. Емоціями від такої визначальної події поділився президент клубу Сергій Іващенко. Про плани на майбутній сезон він розповів у коментарі для клубної пресслужби.

Сергію Васильовичу, які перші емоції після цієї важливої у житті клубу події?

Вітаю всіх уболівальників, полтавців і не тільки з цим святом. У нашому рідному місті нарешті з'явився ще один професіональний футбольний клуб. Емоції нині - найпозитивніші. Ми зробили нелегку справу, щоб отримати цей статус та грати в другій лізі. Ми не збираємося зупинятися та будемо рухатися поступово далі. Ми реально оцінюємо свої сили на цей сезон, адже нам потрібно зрозуміти, що таке друга ліга, який рівень команд, футболістів. Проте ніхто не скасовує головне завдання для кожної професіональної команди - це перемога у кожній грі. Звичайно, ми неодноразово стикалися з командами і першої, і другої ліги. Але одна справа грати з такими командами під час тренувальних зборів, а зовсім інша - грати в офіційних матчах.

Сьогодні ми почули дати старту сезону, перелік команд, з якими доведеться грати в новому сезоні, тому це надихає плідно готуватися. Попереду серйозна й непроста робота. Торік Полтавщина не була представлена жодним клубом у другій лізі. Цього ж року буде відразу два клуби. Шкода, що кременчуцький "Кремінь" вилетів до другої ліги, але для нас у цьому є певна цікавинка, адже вболівальники зможуть спостерігати за обласним дербі між СК "Полтава" та "Кременем".

Ми потрапили до так званої східної групи - групи "Б". Географія команд-учасників дуже широка. Фактично нам доведеться зіграти як із ''найпівденнішою'' командою - "Балкани" з Одеської області,  майже на кордоні з Молдовою, так і ''найсхіднішою'' командою "Вовчанськ" з Харківщини. На мою суб'єктивну думку, наша група більш конкурентна у порівнянні з групою "А", адже тут чимало команд мають амбіції підвищитися в класі. Тому ми зможемо отримати кращу ігрову практику та не очікуємо на легке життя у новому для нас турнірі.

Матчі цього сезону відбуватимуться на стадіоні "Локомотив", проте ви зауважували, що плануєте побудувати нову арену для клубу вже в найближчі роки.Цього сезону ми дійсно виступатимемо на стадіоні "Локомотив". Але вже наступного сезону хочемо грати на власному полі у селі Розсошенці під Полтавою. Однак справа будівництва стадіону залежить від рішення Щербанівської ОТГ, депутатів, сільського голови. Зараз ми на стадії перемовин. Пояснюємо місцевій владі, що на території старого мототреку будуть не багатоповерхівки, а спортивний комплекс. Потрібно всім можновладцям довести, що це насамперед задумано для зручності громади, причому не лише Щербанівської ОТГ, а й міста Полтави. Ми хочемо реанімувати об'єкт, який стояв 30 років пусткою. Причому стадіон стане чудовим доповненням до спортивної інфраструктури, яка є поруч, зокрема картодром "Лтава". Ми хочемо збудувати не лише основну арену для професіональної команди, а й критий манеж, де зможуть тренуватися діти. Якщо нам вдасться досягнути консенсусу, то вже в сезоні 2022/23 років ми зможемо побачити перші такі об'єкти.

Ви торкнулися теми дитячого футболу. Професіональна команда повинна мати й дитячу школу.

СК "Полтава" поки допомагатиме вже існуючим школам міста, зокрема базовою є команда "Молодь".  У перспективі, коли вже з'явиться власна база, ми хочемо заснувати і власну школу. У нас амбітні плани, щоб залучати всіх охочих дітлахів з міста та околиць до цієї чудової справи - футболу.