15:23 30.11


Сергій Іващенко: Підготовчі роботи з будівництва стадіону вже розпочалися


Президент клубу розповів про подальші плани на зимову паузу та будівництво стадіону

Керівництво та тренери СК Полтава підбили підсумки сезону й анонсував кадрові поповнення, будівництво нового стадіону та створення жіночої команди. Що очікує на клуб під час зимової паузи, розповіли керманич полтавців Володимир Сисенко, президент клубу Сергій Іващенко й капітан команди Дмитро Щербак.

Про підсумки осінньої частини сезону

Сергій Іващенко: "Ми зробили правильно, що пішли цього року в професіональну лігу. Нам пощастило: ліга розширялася і була можливість простіше зайти в ці змагання. Наступного року вже буде по-іншому. Цьогоріч професіональний статус отримало багато амбітних колективів, тому змагання стали значно цікавіші. Наступного року перехід із аматорського в професіональний футбол буде виключно за спортивним принципом. 

Старт у нас видався більш ніж вдалий: ми розпочали чемпіонат із двох перемог. А далі було по-різному, були і свої поразки. Для кожного, хто працює в команді, друга ліга стала чимось новим. Ми відчули відмінність між аматорськими і професіональними змаганнями, тому не мали на меті  битися за перші місця і вийти в першу лігу. Єдине, до чого прагнули, – це закріпитися в середині турнірної таблиці. Крок за кроком команда покращувала свої результати. Останні ігри продемонстрували, наскільки футболісти поліпшили свою гру, швидкість, витривалість тощо. Восени ми провели п’ять ігор другого кола, де здобули 4 перемоги. А та одна поразка – алогічна, адже ми домінували в ігровому плані, однак не здобули позитивний для себе результат. Ми на правильному шляху. Команда зараз іде у відпустку. Взимку придбаємо нових футболістів. Восени ми дали шанс усім футболістам, які були у нас в обоймі, показати себе на новому для них рівні. Звичайно, не кожен впорався із поставленим завданням, але всі виросли і стали кращими  порівняно з минулим сезоном. Попри анонсоване поповнення, вектор клубу незмінний – це полтавські футболісти".

Володимир Сисенко: "Знайомство з лігою відбулося в плановому режимі. Відігравши перше коло, ми отримали всю інформацію про суперників, стадіони, міста чи суддівство. Ми знайомилися з лігою, а ліга знайомилася з нами. Далі нам потрібно робити наступні кроки. Це стосується і якості гри, і результатів. 

Друга ліга досить цікава, там підібрані команди майже одного рівня. У нас немає явних аутсайдерів.  Команда, що посідає останнє місце у турнірній таблиці, без проблем може переграти лідера і навпаки. Ліга конкурентноспроможна. У більшості клубів хороші поля, стадіони. Тут цікаво і навіть приємно".

Дмитро Щербак: "Різниця між УПЛ і другою лігою, звісно, є. Різняться швидкість і техніка, реалізація моментів. Але футбол - він скрізь однаковий".

Про стадіон

Сергій Іващенко: "Цього року ми придбали комплекс мотобольного стадіону в Розсошенцях, який перебував у непривабливому стані. Там були хащі, де лише наркомани залишали свої "закладки". Ми хочемо на цьому місці побудувати стадіон. Підготовчі роботи вже розпочалися: зробили закрите приміщення, щоб не затікала вода,  звели дах. Узимку проведемо демонтажні роботи, щоб наступного року почати капітальний ремонт приміщення, яке є на стадіоні. Там будуть і роздягальні, й душові, й суддівські кімнати. Буде все, що необхідно для проведення матчів. Також плануємо побудувати футбольне поле й тимчасову трибуну. Це буде щось подібне до того, що є на НТБ ФК "Полтава". Думаю, що у 2023 році ми зможемо на цьому стадіоні проводити всі матчі. Паралельно будуватимемо капітальні трибуни. Загалом їх буде три, їх зводитимуть почергово. Але водночас на стадіоні відбуватимуться матчі". 

СК "Полтава" підтверджуватиме статус спортивного клубу

Сергій Іващенко: "Клуб буде підтверджувати статус спортивного, розвиваючи інші напрями діяльності. Ми маємо чемпіона світу з авіамоделювання. Нині у нього є свій куточок у приміщенні на арені. Я хочу, щоб гурток авіамоделювання продовжував свою роботу на цьому ж місці, сюди приходили діти, хочу зробити авіамодельну школу. Окрім цього, враховуючи, що поруч є картодром, плануємо відкрити школу картингу. Стосовно цього є чимало питань, але будемо їх розв’язувати. На території стадіону також будуть облаштовані бігова доріжка для заняття любительським бігом і вуличні тренажери для заняття фізкультурою".

Клуб рухатиметься до вищих цілей поступово

Сергій Іващенко: "Ми прибічники того, щоб клуб рухався до своїх цілей поступово. Доки у нас не буде власної арени, рухатися до першої ліги немає сенсу. Там уже інший підхід до ліцензування клубу. Нині ми орендуємо поля, а це не завжди поля гарної якості. На "Локомотиві" – не побоюся цього слова – убите поле. Постійно ходити в приймах ми не можемо. Звичайно, хотів би подякувати Олегу Лисаку (віцепрезидент "Ворскли", - ред.) за те, що під кінець сезону нам надав поле хорошої якості у Нижніх Млинах". 

Володимир Сисенко: "Більшість недооцінює фактор підвищення в класі, навіть сукупність факторів. Зараз наш рух випереджає плани. Вектор на полтавських гравців дуже звужує наші селекційні можливості. Але ми все одно дотримуватимемося цього напрямку. Утім якщо гравець не з Полтавщини буде сильнішим, ми його візьмемо задля успіху команди".

Наша ціль – команда УПЛ

Сергій Іващенко: "Наша глобальна ціль – це команда Прем’єр-ліги. Ми хочемо нав’язати конкуренцію "Ворсклі". Чому ми не хочемо побачити у вищій лізі дербі між "Полтавою" та "Ворсклою"? Думаю, це було б круто. Якщо взяти Англію чи Туреччину, там чимало міст, які мають по 4-5 колективів. Ми хотіли б мати таке і в Полтаві".

Клуб матиме жіночу команду

"Навіть зараз, коли ми виступаємо у другій лізі, нам необхідно мати бодай дитячу жіночу команду, — говорить Сергій Іващенко. — І це не питання наших планів, це необхідна норма сертифікації клубу. Тому зараз ми працюємо над цим. У весняній частині чемпіонату в нас буде дівоча команда U-17, яка братиме участь у чемпіонаті області. Це необхідно зробити, адже без цього клуб не зможе рухатися далі".