9 трявня у селі Покровське Нікопольського району відбувся матч 19 туру аматорської першості. СК "Полтава" поїхав у гості до сусіда потірнірній таблиці - "Скорука" з Томаківки.

8 трявня у селі Покровське Нікопольського району відбувся матч 19 туру аматорської першості. СК "Полтава" поїхав у гості до сусіда по турнірній таблиці - "Скорука" з Томаківки.

Зустріч цих колективів претендувала на звання центральної у турі, якщо відкинути перенесений матч "Мотора" та ФК "Суми". Як полтавцям, так і господарям конче необхідною була перемога в очному матчі, адже тоді команди зберігали б шанс на потрапляння у трійку. Поразка фактично вимикала один із колективів із боротьби за плей-оф. "Скорук" ішов четвертим - із 38 очками, а "Полтава" - п'ятою з 37 заліковими пунктами.

Перед звітним протистоянням Володимир Сисенко зіштовхнувся з кількома кадровими втратами. До Євгенія Карася, який перебував у лазареті, додався Олександр Томенко, котрий напередодні занедужав. Окрім цього, пропускали гру Андрій Місяйло, що добував свою дискваліфікацію після протистояння з "Вовчанськом", та Максим Горжуй, для якого "гірчичник" у зустрічі з "Борисфеном" став четвертим.

Через втрати керманич полтавців зіштовхнувся з дилемою, ким закривати центр захисту. Рішення було таким: у центрі захисту Таранушич і Підлепич. На флангах традиційно Савенков і Бужин. В опорній зоні працювали Даниленко та Пономаренко. Справа грав Собко, а зліва Шмиголь, для якого вихід у старті був дебютним у сезоні. На вітсрі атаки, як і в грі з "Борисфеном", вийшли Кірпіченко та Щербак. Останній, до речі, виводив команду на поле з капітанською пов'язкою.

Команди довго одна до одної не придивлялися і вже за першу хвилину матчу показали, що гра буде багатою на моменти. Перший епізод виник в Олександра Пономаренка, що робив простріл у воротарський майданчик, утім був заблокований Малишем, котрий відправив м'яч на кутовий. Стандарт підійшов подавати Віталій Собко, що одразу ж міг стати автором асисту, адже навісну передачу головою замикав Роман Кірпіченко. Форвард цілив під стійку, однак Андрій Бобровський урятував господарів. Відповідь "Скорука" не забарилася. Боженар зіграв на підбиранні й намагався здалеку пробити у кут воріт Тимофєєва. М'яч для нашого голкіпера став легкою здобиччю. Взагалі господарі намагалися скористатися перевагами погоди й атмосферними вищами, адже протягом матчу дощ то напускався, то знову затихав, тому фактор слизького м'яча ніхто не скасовував. І подібний момент повториться протягом тайму ще не раз.

У середині тайму полтавці відкрили рахунок. Щербак віддав пас Шмиголю, той швидко перенаправив на Кірпіченка, котрий і доправив футбольний снаряд у сітку. Та радість тривала кілька секунд, адже боковий арбітр підняв прапорець, сигналізуючи офсайд у Максима. Та чи було положення поза грою, виникають сумніви. Ще одна суддівська помилка чекала хвилинами пізніше. Перебора сфолив проти Собка, але Віталій встиг відправити м'яч на Щербака, який мав всі шанси організувати небезпечну атаку. Але суддя не дав дограти момент, сигналізувавши фол. Невдовзі містяни отримали ще перспективніший стандарт. Пономаренко зробив закидання, а Кірпіченко намагався легко переправити м'яч далі. Атаку другим темпом продовжив Собко, однак його закидання перервав захист госопдарів. Чи не найнебезпечніший момент першого тайму створили господарі. Шарко цілив м'яч у ближній кут, але Тимовфєєв був напоготові.

На перерву команди пішли за нульової нічиєї. А вже у другому таймі розпочалося все найцікавіше. На стартових хвилинах другої 45-хвилинки господарі сфолили на чужій половині поля. Швидкий розіграш завершився кутовим біля воріт "Скорука". Пономаренко навісив від кутового прапорця, Моланго сам же завадив своєму воротарю вдало зіграти на виході, тож м'яч дійшов до Кірпіченка, який скинув точно під удар Андрію Савенкову - 0:1.

Раділи голу полтавці недовго, адже невдовзі рахунок зрівняли господарі після жахливої помилки арбітра матчу. Щербина робив передачу у штрафний майданчик "Полтави", де Моланго боровся з Підлепичем. Найкращий бомбардир господарів яскраво малював фол проти себе, навіть більше, сам тягнув за футболку нашого захисника. Але арбітр не побачив цього (ймовірно, не захотів побачити), вказавши на пенальті. Сам "постраждалий" взявся виконувати удар з 11 метрів. Анатолій Тимофєєв угадав напрямок удару, але до м'яча не дотягнувся - 1:1.

Далі господарі спіймали кураж і розіграли комбінацію. Волков прострілив у штрафний майданчик на Щербакова, той продовжив на Хрієнка, який і вивів "Скорук" уперед. Одразу після другого пропущеного голу Володимир Сисенко вирішив освіжити гру своєї команди, випустивши одразу трьох футболістів: Собка замінив Куімов, Шмиголя - Зоря, а Кірпіченка - Фоменко. Роман Зоря, до речі, вперше навесні отримав ігрову практику та залишив свій слід у цьому матчі.

Полтавці одразу кинулися відіграватися і здійснили кілька перспективних стандартів. Але замість того щоб забити, пропустили знову. Шарко навісив на Моланго, а Роберт першим від Підлепича опинився на м'ячі і в дотик доправив його у сітку воріт - 3:1. Часу, щоб відігратися, було не так багато. Але команда вже не раз демонструвала свої можливості.

Наблизилися полтавці до нічиєї за три хвилини до кінця основного часу. Певну роль зіграли заміни. Роман Зоря зробив діагональ у штрафний майданчик на Антона Яременка, котрий влучно пробив у ворота. Чи могли "малиново-золоті" забити ще? Безумовно. От тільки суперник що є сил затягував час. Тож у підсумку 3:2 - "Полтава" в бойовому суперечливому матчі програє "Скоруку" та відпускає свого сусіда по турнірній таблиці на відстань 4 очок.

Аматорський чемпіонат України

19 тур

8 травня

с. Покровське, Нікопольський район, Дніпропетровська область, стадіон Покровський

"Скорук" (Томаківка) - СК "Полтава" 3:2 (0:0)

Голи: 0:1 - 51 Савенков, 1:1 - 55 пен. Моланго, 2:1 - 60 Хрієнко, 3:1 - 70 Моланго, 3:2 - 87 Яременко.

"Скорук": Бобровський, Приземлін, Малиш (Пасічник, 84), Щербина, Головко, Волков (Хорольський, 71), Боженар (Разуваєв, 80), Хрієнко (Зейналов, 74), Перебора, Шарко (Кривий, 90+3), Моланго.

Головний тренер: Олександр Степанов.

"Полтава": Тимофєєв, Бужин, Підлепич, Таранушич, Савенков, Даниленко, Пономаренко (Яременко, 70), Собко (Куімов, 60), Щербак, Шмиголь (Зоря, 60), Кірпіченко (Фоменко, 60).

Головний тренер: Володимир Сисенко.

Попередження: Савенков, 29, Малиш, 32, Бужин, 53, Зоря, 76, Боженар, 80, Хорольський, 90, Шарко, 90+2.