09:45 09.04 0
Усі новини, які передують дебютному матчу весняної частини сезону.
9 квітня СК Полтава проведе стартовий матч весняної частини сезону. У 1 турі VBET UA Перша (група вибування) містяни приймуть чернівецьку Буковину.
Історична довідка
Історія Буковини бере свій початок з 1958 року. У радянські часи чернівецька команда двічі ставала чемпіоном УРСР і тричі срібним призером, а у 1990 році вигравала золоті медалі Другої ліги.
Після здобуття Україною незалежності перший офіційний матч Буковина провела у лютому 1992 року, обігравши хмельницьке Поділля в 1/32 фіналу Кубка України. Цей поєдинок увійшов в історію як перший офіційний футбольний матч у незалежній Україні. У дебютному чемпіонаті України Буковина виступала у групі Б Вищої ліги, де за підсумками сезону фінішувала на шостому місці.
Проте вже у наступному сезоні чернівчани посіли 12-е місце, а в сезоні 1993/94 вилетіли з Вищої ліги.
У сезоні 1995/96 перед Буковиною стояло завдання повернутися в еліту українського футболу. Чернівчани завоювали срібні медалі першої ліги, але за тогочасним регламентом цього виявилось недостатньо для підвищення у класі. У сезоні 1999/2000 жовто-чорні стартували у Другій лізі, де перемогли, але повернення у Першу лігу вийшло недовготривалим. Упродовж дев’яти років Буковина виступала у другій лізі.
Перед стартом сезону 2009/10 футбольний клуб підсилив свій склад багатьма потужними гравцями і запросив Вадима Зайця на посаду головного тренера команди. Такі зміни дозволили чернівчанам завоювати золоті медалі другої ліги і підвищитися у класі. Вже наступного сезону в першій лізі Буковина посіла 7-е місце у першій лізі. А в сезоні 2012/13 чернівчани була за крок від виходу до Прем’єр-ліги. Після відмови декількох команд підвищуватися в елітний дивізіон, клуб подав заявку на вступ до УПЛ. Однак через відсутність необхідної для Прем'єр-ліги інфраструктури ФФУ відхилила заявку. Після цього у чернівецького клубу з’явилися проблеми з фінансуванням, команду залишили низка провідних гравців та головний тренер. Далі були справжні гойдалки. Колектив то вибував до другої ліги, то повертався у перший дивізіон. А починаючи з сезону 2017/18, Буковина виступала у другій лізі чемпіонату України. Лише перед початком сезону 2022/23 команда змогла повернутися у першу лігу завдяки рішенню на Конференції ПФЛ.
Турнірне становище
За підсумками першого етапу змагань обидва колективи занесли до свого активу 8 залікових пунктів. Тож перебувають на сусідніх сходинках. Тому звітне протистояння можна сміливо охрестити як матч за шість очок. Особливо зважаючи на короткотривалу дистанцію другого етапу першості. Перемога у звітному поєдинку підніме команду-переможця на відстань 8 очок відриву від зони вильоту.
Зимова зміна кадрів
СК Полтава під час цієї зимової паузи не змінював кардинально склад. Колектив здійнив точкове підсилення. Зокрема у захисті тепер виступатиме досвідчений Кирило Пасічник, який перейшов зі Скорука. На фланзі півзахисту допомагатиме містянам Павло Замуренко, останнім клубом якого був ЛНЗ, а в нападі також виступатиме Євген Дрозд, який перейшов із аматорського Стандарта. Щодо зимових втрат, то полтавців покинули півзахисники Павло Пастухов і Валерій Гайван та нападник Денис Руденко.
Буковина більш радикально змінила склад цієї зими. Одразу дев'ятеро футболістів покинули чернівецький клуб. Зокрема воротар Віталій Чеботарьов, захисники Семен Даценко та Микола Павлюк, півзахисники Андрій Шигін, Олександр Жумига, Ігор Кошман, Євген Чепурненко, нападники Андрій Королянчук та Микита Комісар.
Натомість склад якісно підсилився шістьома досвідченими гравцями. Це голкіпери Марк Медведєв та Богдан Степаненко, захиник Артур Новотрясов та центрфорварди Олександр Глагола, Василь Палагнюк і Мийхайло Сергійчук. Окрім цього, до заявки буковинців цієї зими потрапила низка молодих виконавців: Артем Данилюк, Емре Мануіла, Георгій Митрик, Віталій Фарасєєнко, Олександр Штифанович.
Цифри та факти матчу
Зустріч цих колективів стане дебютною, адже раніше команди не перетиналися на футбольному полі ні в офіційних зустрічах, ні в контрольних поєдинках. А от свій слід у складі суперника встиг залишити полтавець Дмитро Копитов. Свого часу, у сезоні 2020/21, Дмитро захищав кольори Буковини. Тоді за чернівецьку команду футболіст зіграв 8 поєдинків (718 хвилин).
Цікаво, що СК Полтава обходиться без нічиїх у Першій лізі впродовж п'яти ігор: 2 перемоги та 3 поразки, а на своєму полі впродовж 4-х ігор: 2 перемоги та 2 поразки. Буковина в нинішньому чемпіонаті на полях суперників більше одного голу за матч не забивала.
Серед футболістів, які у поточному чемпіонаті грали у всіх матчах без замін, - воротар Полтави Ян Вічний.
Також цього дня Буковина може пропустити 550-й гол у першій лізі, до якого залишився один м'яч.
Свою дебютну гру в складі полтавців можуть провести Вадим Підлепич та Марко Арабов, які цього сезону ще не виходили на поле.
Хто пропустить матч?
У звітному протистоянні полтавці не можуть розраховувати на трьох гравців: Єгор Коваленко та Дмитро Щербак відбувають дискваліфікацію, а Ян Костенко пропустить матч через стан здоров'я (напередодні гри півзахисник занедужав).
Дискваліфікацію відбуватимуть не лише двоє гравців, а й двоє тренерів. Тому сьогодні Володимир Сисенко та Ігор Тимченко споглядатимуть за протистоянням з трибун стадіону.
Арбітри матчу
Звітне протистояння розсудить бригада арбітрів у такому складі.
Головний арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький)
Асистенти арбітра: Олексій Гавеля (Кривий Ріг), Андрій Лікаренко (Чернігів).
4-й арбітр: Олександр Матяш (Полтава).
Спостерігач арбітражу: Євген Котенко (Суми).
Пряма трансляція
Матч у прямому етері можна переглянути на YouTube-каналі ПФЛ. Також поєдинок покажуть полтавський телеканал Місто+, який мовить у цифровій мережі Т2, та на ОТТ-платформі Мегого.