СК "Полтава" стартував на турнірі "Перша столиця" у Харкові. На навчально-тренувальній базі "Металіст" полтавці зустрічалися зі знайомою за виступами в аматорському чемпіонаті України командою - ФК "Суми".

Тогоріч у рамках чемпіонату України полтавці вже грали з сумською командою і тоді здобули непросту мінімальну перемогу. Щоправда, взимку синьо-червоні дещо змінили склад і нині на перегляді у них перебуває чимало новачків. Тому клуб підходив до звітного протистояння доволі незіграним.

Одразу зауважимо, що команди зіграли два тайми по 40 хвилин. Від старту зустрічі полтавці захопили ініціативу. Вони більше комбінували і першими створили серйозну небезпеку воротам суперника уже на 3-ій хвилині гри. Андрій Місяйло подав м'яч від кутового прапорця, Карась завдав удару по воротах, проте на цю дію полатвців зреагував голкіпер Андрій Полтавець. Суперники  відповіли небезпечним стандартом на лінії штрафного майданчика. Валерій Кученко влучив у стінку, а з добиванням від Сергія Приходька впорався Олександр Пономаренко. Атака захлинулася. Куди небезпечнішим  видався стандарт у виконанні Вадима Шавріна, проте з ним впорався Анатолій Тимофєєв.

Реальний шанс відкрити рахуок у містян був на 14-ій хвилині. Віталій Собко вирвався з-під опіки захисника, прострілив на Максима Горжуя, той віддав під удар Антону Яременку, м'яч після удару якого знову прийняв голкіпер. В іншому моменті вже Горжуй мав забивати після пасу на хід від Місяйла, однак удар під дальню стійку вийшов неточним. Ще один шанс був знову після кутового. Андрій Місяйло ледь не поклав "сухий лист" у ворота Полтавця. Здавалося, що м'яч пертнув лінію воріт, однак у арбітра була інша думка. Полтавець вибив м'яч, атака другим темпом закінчилася ударом Вадима Підлепича точно в руки воротарю "Сум".

Щосекунди ситуація на підступах до воріт нашого суперника загсотрювалася і гол був лише питанням часу.  Взяття воріт зміг організувати Андрій Місяйло красивим ударом у дотик після подачі від Віталія Собка. Однак арбітр сигналізував про офсайд, тож гол було скасовано.

Та під завісу першого тайму "Полтаву" все ж прорвало на голи. За чотири хвилини містяни організували три взяття воріт. Спочатку Місяйло скористався жахливою помилкою Олександра Дугієнка, перехопив футбольний снаряд і віддав його під удар Яременку. Останньому не залишалося нічого іншого, крім як загнати сферу в сітку - 1:0.

Ледь встигли "Суми" розіграти м'яч у центрі поля, як полтавці подвоїли перевагу. Знову асистував Місяйло, який здійснив прорив правим флангом з центра поля, змістився у штрафний майданчик і віддав м'яч під удар Горжую. Останній з рикошетом від Курдаса доправив кулястого у сітку - 2:0. А за хвилину до свистка зміг відзначитися голом і сам Місяйло. Після подачі кутового він відправив м'яч до воріт суперника - 3:0.

У другому таймі Володимир Сисенко використав на 100% змінений склад. І вже на перших хвилинах тайму вигідний момент був у Кірпіченка, який головою намагався доправити м'яч під поперечку. На удар зреагував воротар, переправивши футбольний снаряд на кутовий. Подачу від прапорця виконав Дмитро Куімов,  що навісив прицільно на Ігоря Тимченка. М'яч пройшов над поперечкою. Та все ж гол зуміли організувати Фоменко з Куімовим. Юрій накотив під удар капітану, а Дмитрові залишилося тільки спрямувати шкіряного в сітку - 4:0.

Та все ж без пропущених голів не обійшлося. Два взяття воріт "Суми" організували зі стандартів. Спочатку Вадим Шаврін реалізував небезпечний штрафний. А під завісу зустрічі арбітр ще й призначив сумнівний пенальті у ворота Максима Тельнова, яке виконав Шаврін. І хоч Максим угадав напрямок польоту м'яча, та парирувати цей удар не зміг.

Тож у підсумку 4:2 - СК "Полтава" перемагає ФК "Суми" у першому турі аматорського турніру "Перша столиця". Уже у вівторок, 2 березня, полтавці проведуть спаринг у Кременчуці проти місцевого "Кременя". Початок гри о 13:00. На турнірі "Перша столиця" наступна гра відбудеться у селі Копили на НТБ ФК "Полтава". 6 березня містяни зустрінуться зі "Стандарт-Нафтогазом" із Нових Санжар. Зустріч відбудеться о 12:30.

Перша стлиця-2021

смт. Високий, НТБ "Металіст"

28 лютого

Група В, 1 тур

СК "Полтава" - ФК "Суми" 4:2 (3:0)

Голи: 1:0 - 36 Яременко, 2:0 - 37 Горжуй, 3:0 - 40 Місяйло, 4:0 - 44 Куімов, 4:1 - 50 Шаврін, 4:2 - 72 пен. Шаврін.

СК "Полтава" 1 тайм: Тимофєєв, Савенков, Карась, Підлепич, Бужин, Даниленко, Пономаренко, Собко, Місяйло, Горжуй, Яременко.

СК "Полтава" 2 тайм: Тельнов, Власенко, Чижов, Томенко, Таранушич, Абазов, Куімов, Фоменко, Тимченко, Кірпіченко, Зоря, Шмиголь.

ФК "Суми": Полтавець (Горох, 73), Курдас, Мороз, Дугієнко, Негря, Приходько, Ганжа (Таанчик, 59), Куценко, Чеглов, Ковалевський, Шаврін.

Попередження: Тимченко, 66.