22 травня на стадіоні "Локомотив" у Полтаві відбувся матч 21 туру аматорської першості, де СК "Полтава" зустрічався з дніпровським "Легіонером". Поєдинок мав відбутися у Дніпрі, але за згодою сторін матч перенесли до Полтави. Тому містяни були гостями лише номінально.

Вкотре під завісу сезону колектив Володимира Сисенка зіштовхнувся з кадровими втратами. Владислав Даниленко, котрий заробив четвертий "гірчичник" у грі з "Металургом-2" пропускав звітне протистояння. Окрім цього, в лазареті залишається Євгеній Карась, а напередодні зустрічі не в найкращих кондиціях був ще й Вадим Підлепич. Натомість повернувся після дискваліфікацїі Андрій Савенков.

Щодо ротацій у складі, то в центрі захисту зіграли Вадим Підлепич та Олександр Томенко. На флангах захисту працювали Зоря, для якого вихід у старті став першим навесні, та Савенков. В опорній зоні Даниленка замінив Олександр Пономаренко. У півзахисті діяли Максим Шмиголь, Дмитро Щербак та Максим Горжуй. А на вістрі працювала зв'язка Андрій Місяйло - Роман Кірпіченко (останній змінив в основі Юрія Фоменка).

Уже на першій хвилині полтавці розвинули перспективну атаку. Пономаренко віддав діагональ на Горжуя, той - на Савенкова, який прострілював на Кріпіченка. Утім голкіпер дніпрян прибрав м'яч до своїх рук. Сам Роман міг записати асист до власного активу, віддавши чудову передачу прямо на голову Місяйлу, проте м'яч після удару форварда став легкою здобиччю єдиного українця у складі легіонерів - Даценка.

Полтавці володіли територіальною перевагою, а поодинокі намагання номінальних господарів вирватися в контратаку переривали, високо пресингуючи суперника. Як наслідок - легіонери створили перший більш-менш небезпечний момент біля воріт Анатолія Тимофєєва лише на 19-ій хвилині.

Слід відзначити й надійну роботу в захисті "жовто-синіх", адже підібрати ключ до їхнього захисного муру полтавцям довго не вдавалося. Ще й номінальні господарі не гребували грати дещо грубо проти наших футболістів.

Чи не найреальніші шанси не вдалося реалізувати Кірпіченкові та Місяйлу. Перший пустив м'яч за лічені сантиметри від "дев'ятки" воріт, а другий, перебуваючи впритул до воріт, був дещо неточним, оскільки м'яч не ліг на ногу. Андрій Місяйло за кілька хвилин міг реабілітуватися, оформивши асист, але подача зі штрафного на дальню стійку на Щербака була зависокою.

Та все ж Андрій зумів відзначитися ще до перерви. Він входив у штрафний майданчик суперника і фактично вже перебував на ударній позиції, коли Іван Маті стрибнув у підкат з двох ніг і зніс нашого форварда. Арбітр без роздумів призначив пенальті, за що одразу потрапив під пресинг команди у жовтих футболках. Пристрасті арбітр спробував загасити попередженням винуватцю грубої гри, але це не допомогло. Тож постраждалий реалізував стандарт, вивівши містян уперед, а гравці суперника продовжили тиснути на арбітра, за що Давуж Рахман отримав "гірчичник". Емоційності протистоянню додав ще й керманич "Легіонера" Джон Брайт Нйарко, який щось намагався довести арбітрам.  І навіть після того як побачив перед собою  "червоне світло ", ще кілька хвилин не хотів покидати технічну зону.

Розуміючи, що гра перетворюється більше на спаринг, Володимир Сисенко вирішив дати змогу проявити себе всім гравцям, які перебували на лавці. Після перерви він провів 5 замін. У воротах уперше за довгий час Анатолія Тимофєєва замінив Максим Тельнов. Замість Романа Зорі на поле вийшов Микола Бужин, Олександра Пономаренка замінив  Беслан  Абазов , Максима Шмиголя –  Антон  Яременко, а Романа Кірпіченка –   Юрій Фоменко.

На 51-ій хвилині рахунок міг подвоювати Олександр Томенко, але він лише на мить запізнився, щоб замкнути подачу від кутового прапорця. Міг бути й другий пенальті у ворота "Легіонера", однак арбітр не вказав на точку після очевидного фола проти Максима Горжуя. Максимові, до речі, довелося вимушено покинути поле, а на зміну йому вийшов Дмитро Куімов.

Та все ж подвоїти перевагу полтавцям вдалося. Момент теж виник зі стандартного положення: Місяйло відвантажив футбольний снаряд у штрафний майданчик. Щербак прострілив уздовж воріт, Яременко продовжив передачу, а Фоменко в дотик доправив сферу в сітку - 2:0. До розгрому довів рахунок Дмитро Куімов, який отримав пас із глибини поля, вийшов назустріч голкіперу і послав "шкіряного" під дальню стійку. А вже у компенсований арбітром час крапку у грі поставив Антон Яременко, який разом зі своїми колегами вирвався в контратаку 3 в 1. Що ж до суперників, то до кінця зустрічі вони так і не зуміли створити бодай один стовідсотковий  момент.

Тож 4:0 - СК "Полтава" громить легіонерів із Дніпра. Та, попри звитягу, команда Володимира Сисенка все ж остаточно втратила шанс на місце у плей-оф першості, адже і ФК "Суми", і "Скорук" перемогли у своїх іграх цього туру.

Чемпіонат України серед аматорів

21 тур

Полтава, стадіон Локомотив

22 травня

"Легіонер" (Дніпро) - СК "Полтава" 0:4 (0:1)

Голи: 0:1 - 41 пен. Місяйло, 0:2 - 65 Фоменко, 0:3 - 75 Куімов, 0:4 - 90+1 Яременко

"Легіонер": Даценко, Мьяку (Дегучі, 52), Амаду, Браімі (Куартей, 52), Асабесі, Боатенг, Бенжамін, Маті, Ахерраз (Салім, 52), Отчере (Акачукву, 68), Рахман (Байє, 68).

"Полтава": Тимофєєв (Тельнов, 46), Зоря (Бужин, 46), Томенко, Таранушич, Савенков, Пономаренко (Абазов, 46), Шмиголь (Яременко, 46), Щербак, Горжуй (Куімов, 24), Кірпіченко (Фоменко, 46), Місяйло (Собко, 67).

Попередження: Сисенко, 19, Мьяку, 21, Бенжамін, 34, Маті, 40, Рахман, 41, Куартей, 72, Томенко, 77.

Вилучення: Брайт Джон, 43 (агресивна поведінка).