21:23 28.08

У більшості програли "Енергії"

СК "Полтава" зазнав другої поспіль поразки

28 серпня СК "Полтава" у матчі 6 туру другої ліги приймав удома "Енергію" з Нової Каховки.

Дебют звітного сезону для обох команд не з простих. Полтавців переслідує черга прикрих невдач, особливо болючою і несподіваною була поразка у минулому турі від "Кристала". У суперника теж не все так просто. Влітку клуб поповнило близько 10 новачків, серед яких чимало молодих футболістів. Тож за підсумками 5 турів клуб розташувався на дні турнірної таблиці. "Енергія" перемагала лише раз: у першому турі з боями здолала аутсайдера першості - "Реал Фарму" (4:3). Далі був розгром від "Таврії" та "Сум" і мінімальні поразки з "Вікторією" та "Перемогою".

У звітному турі наставник містян Володимир Сисенко не міг розраховувати на низку гравців. Ушкодження отримав Абазов, досі відновлюється Шмиголь, у лазареті перебуває голкіпер Ян Вічний.  Максим Горжуй  пропускав матч через дискваліфікацію. Але окрім втрат, у клубі відбулося й поповнення. Уперше у футболці містян вийшов молодий Ян Костенко. А до роботи у загальній групі повернувся Денис Руденко, який хоч і не вийшов у старті, але чекав на свій шанс на лаві запасних.

Що гра не буде легкою, комнади продемонстрували зі стартових хвилин. Обидва колективи показували динамічний футбол, а гості не гребували й грубою грою. Перший небезпечний момент створили гості. Хименюк  бив з гострого кута, м'яч після рикошету від Копитова летів у площину воріт, однак Попов устиг зреагувати. Відповідь господарів не забарилася: Стрельцов отримав пас і цілив у ближній кут, однак голкіпер парирував удар. Згодом бив Копитов, удар якого заблокував захисник. Небезпечний момент зі стандарту теж завершився нічим. Підлепич головою зіграв аж надто невдало. Ще один шанс забивати був уже зі штрафного. Томенко спробував пробити, втім влучив у захисника, а удар другим темпом від Бужина виявився сильним, проте надто неточним.

Убивчий шанс змарнував Дмитро Щербак. Він обігрався з Костенком, був на ударній позиції, але пробив несильно - зовнішнім боком ступні, тому захисники фактично з лінії воріт встигли винести м'яч. Згодом шанс відзначитися був уже у самого Яна Костенка. Бужин відпасував йому під удар, молодий гравець пробив лівою ногою,  м'яч пролетів неподалік від каркасу воріт. Гол був питанням часу, тож містяни його таки забили. Бужин віддав під удар Костенку, котрий не наважився пробити, тому відпасував на Савенкова, який і довів справу до логічного кінця - 1:0.

Здавалося, що все йде за планом. Хвилинами пізніше вже Бужин доправив м'яч у ворота, от тільки арбітр сигналізував про положення поза грою нашого гравця. Просто неймовірний шанс був у Стрельцова. Але форварду так і не судилося перервати безгольову серію: гарматний постріл струсонув каркас воріт, а м'яч після цього влучив у спину голкіпера і покинув межі поля.

"Енергія" не часто доходила до воріт господарів поля, а ще рідше загострювала ситуацію біля воріт Попова. Найчастіше небезпека виникала зі стандартних положень, однак гол прийшов із гри. Вкидання аута, швидкий розіграш, який захлинувся першим темпом, м'яч винесли за межі штрафного майданчика"Полтави", але на підбиранні зіграв Гавриленко, скинув під удар Бесарабу, який фактично з радіуса поцілив у дев'ятку - 1:1.

До перерви Щербак та Бужин мали свої шанси, втім реалізувати їх не змогли. Тому на паузу команди пішли за нічийного результату. Та вже старт другого тайму перевернув усе з ніг на голову. Копитов сфолив поблизу штрафного майданчика проти Біжка. А далі штрафний удар у виконанні Россохатого і влучний удар головою від забутого захисниками Бородая - 1:2.

Одразу момент був у Антона Яременка, який вийшов після перерви на заміну. Однак м'яч після його удару зрикошетив від захисника на кутовий. Виконання корнера було небезпечним, але гості гідно відіграли в захисті. Та все ж Яременко забив дещо пізніше. Навіс у межі воротарського майданчика завершився ударом головою, а м'яч парашутиком опустився за комірець Борисенка.

Згодом "Полтава" отримала ще й чисельну перевагу на полі. Бондар спробував "намалювати" пенальті, але арбітр усе бачив і нагородив його "гірчичником" за симуляцію. Попередження виявилося другим, і футболіст побачив ще й червоне світло перед собою. Та гра в меншості немов завела гостей, які не сіли в глибокий захист, хоча й намагалися постійно тягнути час. А наприкінці зустрічі атака "Енергії" завершилася фолом Таранушича у власних володіннях. Арбітр вказав на "точку", а стандарт упевнено реалізував Россохатий - 2:3.

Останні хвилини пройшли під диктовку "малиново-золотих", однак вирвати бодай нічию нашим хлопцям так і не судилося. У підсумку 2:3 - полтавці зазнають поразки та не можуть перемогти вже п'ять матчів поспіль.

Чемпіонат України, друга ліга група "Б"

6 тур

28 серпня, 17:00

Полтава, стадіон "Локомотив"

СК "Полтава" - "Енергія" (Нова Каховка) 2:3 (1:1)

Голи: 1:0 - 28 Савенков, 1:1 - 40 Бесараб, 1:2 - 50 Бородай, 2:2 - 68 Яременко, 2:3 - 81 Россохатий.

СК "Полтава": Попов, Таранушич, Підлепич, Томенко (Руденко, 59), Савенков, Даниленко, Копитов (Пономаренко, 59), Бужин, Костенко (Яременко, 46), Щербак, Стрельцов (Куімов, 70).

Тренер: Ігор Тимченко.

"Енергія": Борисенко, Бородай, Біжко, Маміч, Бесараб (Кірієнко, 72), Гавриленко, Терехов (Нестерук, 90+2), Россохатий, Бондар, Савченко (Андрощук, 84), Ханенок (Федоров, 66).

Головний тренер: Едуард Хавров

Попередження: Терехов, 10, Хименюк, 18, Бондар, 35, Даниленко, 65, Гавриленко, 69, Борисенко, 90+6

Вилучення: Бондар, 54 (друга жовта картка)