17:09 17.08

Упевнений старт сезону в першій лізі

Полтавці здолали ЮКСА.

17 серпня у Києві на НТК їм. Баннікова СК Полтава протистояв амбітному новачку першої ліги - клубу ЮКСА з Київщини.

Перший тур полтавці за календарем пропускали, тому виїзд до Києва на гру другого туру був дебютом містян у новому сезоні. До цього підопічні Володимира Сисенка встигли зіграти два поєдинки Кубка, останній із яких був у понеділок, 12 серпня. У виснажливому 120-хвилинному протистоянні полтавці поступилися харківському Металісту 1925.

Господарі поля від старту сезону встигли зіграти на один матч більше. І у всіх трьох іграх здобули перемогу. У кубкові хрестоносці переграли друголігову Реал Фарму та Поділля з першої ліги, а в стартовій грі чемпіонату мінімально здолали Кудрівку.

Порівняно з попередньою грою Володимир Сисенко здійснив три заміни, повернувшись до схеми з двома опорними півзахисниками. Ігоря Варцабу змінив у рамці новачок полтавців  Валерій Восконян, у центрі захисту замість досвідченого Євгена Опанасенка вийшов Вадим Підлепич, який відновився після ушкодження, а замість Максима Марусича вийшов Дмитро Плахтир.

Старт матчу був відтермінований  на 20 хвилин через повітряну тривогу. Ще до початку гри полтавці ледь не залишилися без запасного голкіпера: під час ударної роботи на передматчевій розминці мʼяч влучив у голову Варцабі. Досвідченому воротарю навіть знадобилася допомога лікарів.

Сам матч почався з активного пресингу з боку полтавців. У дебюті зустрічі Євген Стрельцов завдавав кілька ударів,  один з яких був після стандарту. Євген головою відправив мʼяч вище воріт, а згодом, поскупившись віддати передачу на Одарюка, відправив мʼяч трохи повз ворота. Гості відповіли не менш небезпечно. Літній новачок ЮКСА Дебелко поцілив точно у стійку воріт Восконяна.

У середині першого тайму полтавці швидко реалізували чисельну більшість. Поки за межами поля надавали допомогу Євдокимову, Стрельцов перехопив мʼяч, віддав передачу на Щербака, який і забив у дальній кут воріт - 0:1. Цей гол став першим пропущеним мʼячем для ЮКСА в офіційних іграх цього сезону.

Господарі відповіли кількома напівмоментами. А вже у компенсований арбітром час містяни подвоїли перевагу: Щербак обігрався в стінку з Плахтирем і відправив мʼяч у девʼятку воріт Микити Федотова - 0:2.

Після перерви Володимир Сисенко обійшовся без заміни, а вже на 60-й хвилині випустив Вівдича та Галенкова. До речі, Олександр міг робити рахунок розгромним, але з цим впорався інший джокер, який вийшов з ним на заміну. У центрі поля Сашко опинився першим на мʼячі, віддав передачу на Щербака. Дмитро відпасував на Галенкова, а Денис на замасі прибрав свого опонента і пробив точно в дальній кут воріт. 0:3 - дебютний гол новачка полтавців.

Містяни грали по рахунку, хоча й турбували Федотова своїми атаками. А от господарі змогли забити гол престижу наприкінці матчу. Кіреєв навісив до штрафного майданчика, Ситников скинув на Зозулю, а той доправив мʼяч у сітку - 1:3.

У підсумку полтавці впевнено перемагають у стартовій грі сезону та завдають першої поразки ФК ЮКСА у новому сезоні.