19:12 08.10

Важливі три очки у центральній грі туру

Полтавці вдруге в сезоні переграли Лівий берег.

8 жовтня у центральному матчі 11 туру першої ліги СК Полтава приймав удома Лівий берег.

Раніше команди зустрічалися двічі. Перший матч відбувся в рамках кубкового протистояння у сезоні 2021/22. Тоді основний час матчу завершився безгольовою нічиєю. А вже в екстратаймі у власні ворота забив Микола Бужин. У грі першого кола вже нинішнього сезону містяни зуміли нав'язати боротьбу та здобути більш ніж переконливу перемогу - 3:1.

Звітна гра була надважливою для обох колективів з турнірної точки зору. Полтавці у випадку поразки могли опинитися на 5-й сходинці, а в разі перемоги піднятися відразу на третю позицію. Майже схожа ситуація була і в Лівого берега. Кияни у випадку перемоги мали б шанс піднятися на другу позицію, тоді як програвши опинилися б на 4-й позиції.

На звітний матч Володимир Сисенко здійснив кілька замін. Так, тренер не міг розраховувати на Олександра Вівдича, який зазнав ушкодження. Замість нього у нападі вийшов Євген Стрельцов. У захисті замість Миколи Бужина вийшов Андрій Савенков.

Від старту гри команди показали, що сьогодні публіка побачить видовищний футбол. Копитов уже на другій хвилині вривався у штрафний майданчик, але не бив, залишивши м'яч під удар Щербаку. Дмитро пробив, однак був трохи невлучним. Згодом уже Стрельцов мав нагоду замикати м'яч, проте дуель з голкіпером виграти не зміг. У відповідь Куліш бив з близької дистанції, але пустив вище воріт. А на 15 хвилині гості відкрили рахунок у грі: Якимів відпасував на Сухоручка, а форвард киян пробив з-під Клименка у дальній кут воріт Ігоря Варцаби - 0:1. Голкіпер полтавців, до речі, майже від старту матчу грав з невеликим ушкодженням.

Невдовзі полтавці могли зрівнювати рахунок. Простріл із правого флангу мав замикати Щербак, однак Дмитро не дотягнувся до м'яча. А в середині першого тайму полтавці все ж змогли зрівняти рахунок. Момент виник зі стандарту. Шмигельський подав з кутового прапорця, а Стрельцов у дотик доправив м'яч у сітку - 1:1. Проте й гості могли швидко відновлювати паритет. Момент виник теж після стандартного положення, але полтавці змогли нейтралізувати небезпеку. А під завісу першого тайму господарі активізувалися і провели низку потенційно небезпечних атак, утім реалізацію небезпечних моментів відклали на другий тайм.

У перерві Володимир Сисенко змінив Андрія Савенкова на фланзі захисту, випустивши замість нього Миколу Бужина.  Старт другого тайму відтягнувся на певний час через повітряну тривогу, тому команди отримали трохи більше часу на перепочинок. Тож полтавці вийшли зарядженими на перемогу. У дебюті другого тайму небезпечно бив Максим Куліш. На щастя, удар був несильним, тому Варцаба вправно прибрав м'яч до рук.

А на 51-й хвилині містяни заробили небезпечний штрафний. До м'яча підійшли Горжуй і Шмигельський. Максим зробив імітацію удару, а Богдан влучно пробив точно в ціль. 2:1 - і ювілейний 30-й гол у професіональній кар'єрі Шмигельського.

Далі гості залишилися у меншості. Євген Стрельцов виривався назустріч голкіперові суперника, але той  зупинив Євгена ударом в ногу. Арбітр без роздумів сприйняв епізод за фол останньої надії і вилучив Олександра Чернятинського. Граючи у більшості, полтавці не балували великою кількістю моментів, але й не давали створити гостям епізоди біля власних воріт. Під завісу гри кількість гравців на полі зрівнялася: Євген Опанасенко за фол отримав другий гірчичник і покинув поле. Та це вже ніяк не вплинуло на фінальний результат. У підсумку 2:1 - СК Полтава святкує вдруге у сезоні перемогу над Лівим берегом та піднімається на третю позицію в групі.