01:04 01.08

Вольова перемого у грі з "Перемогою"

СК "Полтава" здолав дніпровський клуб.

31 липня СК "Полтава" провів перший виїзний матч у другій лізі. На стадіоні "Олімпійські резерви" у Дніпрі полтавці переграли місцеву команду "Перемога".

Якщо для полтавців цей сезон у професіоналах дебютний, то для дніпрян  це вже другий похід у лігу. Торік команда опинилася на 9-ій сходинці першості. А вже влітку "Перемога" якісно підсилилася досвідченими гравцями. Окрім цього, керівництво клубу поставило амбітне завдання на сезон - вийти у першу лігу. От тільки на відміну від містян команда у дебютній грі року змогла взяти лише один заліковий пункт: в обласному дербі "Перемога" розписала безгольову нічию зі "Скоруком".

Натомість "Полтава" зробила більш ніж вдалий дебют. Минулого туру вдома колектив Володимира Сисенка розгромив ФК "Суми" з рахунком 3:0. Тому до Дніпра наші хлопці їхали з метою продовжити переможну ходу. Хоча й розуміли, що легко точно не буде. Складності грі додавав і фактор поля: попри спеку в 33 градуси, дніпряни грають на полі зі штучним покриттям. Тому команді доводилося боротися не лише із суперником, а й з нелюдськими умовами гри, адже температура синтетичного полотна набагато перевищувала температуру повітря.

У стартовому складі СК "Полтава" (порівняно з грою проти ФК "Суми") відбулося кілька замін. Напередодні матчу травму на тренуванні отримав голкіпер Максим Тельнов, тож його у рамці замінив Ян Вічний, для котрого матч став дебютним у футболці містян. У півзахисті замість Беслана Абазова свій шанс проявити себе отримав ще один новачок - Дмитро Копитов. Тренер господарів Сергій Воробей теж здійснив дві заміни (порівняно з матчем проти "Скорука"): Юрій Яременко та Джаба Фхакадзе залишилися на лаві, а місце у старті отримали Кирило Павлюк та Антон Кіча.

Від стартового свистка команди знайомилися одна з одною, тому й перший момент виник лише після стандарту. Штрафний удар виконували господарі поля. Навісна передача у штрафний майданчик завершилася ударом Сікорського. Саме від нього йшла найбільша небезпека у першому таймі. Однак досвідчений гравець не гребував залізати в офсайд, тому раз за разом марнував епізоди своєї команди.

Один із перших реально небезпечних моментів гостей виник хвилинами пізніше. Горжуй дав пас флангом на Руженка. Денис віддав м'яч під удар Щербаку, от тільки захисники вправно нейтралізували небезпеку. Другий і третій темпи атаки вже були менш небезпечними. Та все ж повести у рахунку нашим хлопцям вдалося відносно швидко. Обрізка Богдана Литвяка поблизу власних володінь призвела до того, що Руденко перехопив м'яч, залишив його Щербаку, а той увірвався в штрафний майданчик, скинув на Горжуя. Максим далі покотив під удар Копитову, який пробив точно в ціль. 0:1 - дебютний гол Дмитра у футболці СК "Полтава".

Не обійшлося без помилок у захисті й у "малиново-золотих". Та, на щастя, суперникові не вдалося реалізувати свої виходи: або вправно відігравав Томенко і компанія, або Вічний робив неймовірні сейви. Тож на перерву команди попрямували за мінімальної переваги гостей.

Після перерви Володимир Сисенко здійснив лише одну заміну: у нападі молодого Дениса Руденка замінив досвідчений Євген Стрельцов, котрий нещодавно лише відновився після ушкодження. На старті другої 45-хвилинки полтавці могли закріплювати перевагу в рахунку. Чого лише вартий стандарт, який завершував ударом Яременко. Антон лише на сантиметри промахнувся. Свіжий Стрельцов віддавав "цукерочку" під удар Щербаку, проте Дмитро, який перебував під пресингом одразу кількох захисників, завдати сильного удару не зміг.

Ще один шедевр могли розіграти Яременко, Томенко й Щербак. Антон навішував від кутового прапорця, Олександр прицільно скидав на Дмитра, от тільки форвард пробив точно в голкіпера, який на останньому подиху ішов на нашого гравця. Ближче до середини тайму суперник потроху почав перебирати ініціативу на себе. Загострювали епізоди господарі біля воріт Вічного переважно після стандартів, але стовідсоткових нагод зрівняти рахунок фактично не було. Тож 1:0 - СК "Полтава" перемагає у другій грі на професіональному рівні та везе непросту перемогу з міста на Дніпрі.

Чемпіонат України з футболу, друга ліга, група "Б"

31 липня, 17:00

Дніпро, стадіон "Олімпійські резерви"

"Перемога" (Дніпро) - СК "Полтава" 0:1 (0:1)

Гол: 0:1 - 17 Копитов

"Перемога": Суаіб, Велєв, Резесідзе, Литвак, Слінкін, Краєв, Павлюк (Шмельов, 75), Валєєв (Ляшенко, 53), Радченко, Кіча (Есьєн, 83), Сікорський (Фхакадзе, 53).

НЗ: Солдатенко, Яременко Ю., Цопа, Сидоренко, Донгаузер, Сердюк, Луговський.

Головний тренер: Сергій Воробей.

СК "Полтава": Вічний, Бужин, Томенко, Таранушич, Савенков, Копитов, Даниленко (Пономаренко, 86), Яременко А. (Підлепич, 90), Щербак, Горжуй (Куімов, 90), Руденко (Стрельцов, 46).

НЗ: Попов, Зоря, Абазов.

Попередження: Щербак, 32, Даниленко, 54, Кіча, 79, Горжуй, 80, Яременко 90+3.