15:02 01.10

Втратили перемогу в грі з "Черніговом"

Полтавці розписали мирову.

У 6 турі першої ліги групи "Б" СК "Полтава" вдома приймав іншого цьогорічного дебютанта дивізіону - ФК "Чернігів".

Обидва колективи у професіональному футболі недавно: чернігівці дебютували у другій лізі в сезоні 2020/21, а "містяни" - у сезоні 2021/22. Об'єднує обидві команди і те, що вони надають перевагу вихованцям місцевого футболу.

Старт дебютного сезону в першій лізі для чернігівського клубу поки нестабільний. За 5 турів колектив набрав чотири очки. А найвагомішою стала сенсаційна перемога у гостях над запорізьким "Металургом".

В останньому турі  "Чернігів" зустрічався на виїзді  з черкаським ЛНЗ і зазнав поразки від одного з лідерів першості. Натомість СК "Полтава" перервав серію невдач та здобув удома історичну перемогу в чемпіонаті.

На звітну гру Володимир Сисенко не став нічого вигадувати, тож у заявці стартового складу полтавців не відбулось жодної зміни порівняно з попередньою грою.  Натомість Валерій Чорний здійснив одразу дві заміни: замість Зубашівського і Койдана вийшли зі старту Мироненко і Вовк.

Початок зустрічі краще задався саме у господарів. Уже на 5-й хвилині рахунок міг бути на користь наших гравців. Даниленко запресингував Ширая, який вибивав м'яч у воротарській, стелився в підкаті і навіть опинився на шляху польоту м'яча. Однак шкіряний ударилася об Владислава і вилетів за межі поля. Та швидкий гол не забарився. Стрімка контратака на 8-й хвилині гри завершилася виходом 2 в 3, де Щербак віддав гольову передачу, а Стрельцов поклав м'яч у дальній кут воріт - 1:0.

Швидкий старт давав надію, що наша команда продовжить забивати. При цьому обидва колективи демонстрували динамічний рух. І саме "малиново-золоті" могли подвоювати перевагу, от тільки удар Яна Костенка майже з тієї точки, з якої бив Євген Стрельцов, парирував Ширай. Другий темп атаки спробував розвивати Богдан Бичков, однак процес захлинувся, а гості майже відразу розгорнули контратаку. У перспективній позиції був Вовк, от тільки його простріл перервав Коваленко, який не дав прострілити опоненту.

Та зовсім скоро Вовк знайшов свій момент, щоб відзначитися: він опинився у штрафному майданчику і замкнув передачу справа - 1:1.

Пропущений гол активізував полтавців, які робили все, щоб відігратися. Однак то м'яч після удару Бичкова відрикошетив до рук воротаря; то Бужин, пробиваючи з лінії штрафного майданчика, поцілив у захисника; то Костенко не влучив у ближній кут воріт. Таке марнотратство нагодами ледь не зіграло злий жарт наприкінці першого тайму, коли суперник міг повести у в рахунку. Максим Сердюк цілив у ворота Вічного, та, на щастя, Ян у стрибку парирував удар.

Після перерви полтавці вийшли заряджені на перемогу і в дебюті другого тайму створили низку гольових епізодів. Атака Щербака завершилася ударом вище воріт. М'яч після удару Костенка міг лягати чітко під поперечку, от тільки воротар зумів пальцями переправити сферу над воротами. Не менш небезпечно бив у площину воріт Бужин, але і з його ударом упорався Ширай.

Просто якась низка невдач спіткала атаку Костенка в середині тайму. Ян влучив у захисника, а далі зміг підібрати футбольний снаряд і віддати під удар Щербаку. Проте й удари Дмитра прийшлися у захисників. М'яч, немов зачарований, не хотів іти у ворота, адже за лічені хвилини ще й удар Копитова із рикошетом від захисника теж став легкою здобиччю голкіпера.

Обидва тренери намагалися освіжити гру замінами. От тільки на результат це не вплинуло. Полтавці так і не скористалися своїми моментами, а  чернігівські "тигри" так і не змогли створити бодай якусь небезпеку біля воріт Вічного і вплинути на результат. Тож 1:1 - нічия у грі шостого туру.

Наступний матч полтавці проведуть знову вдома. За згодою сторін СК "Полтава" та "Скорук" зробили рокіровку та домовилися провести заплановану гру на полі "містян". А от поєдинок другого кола відбудеться вже на полі томаківців.