15:17 15.04

Хет-трик Щербака приносить містянам перемогу над Маріуполем

15 квітня у рамках 2 туру VBET UA Перша група вибування відбувся матч ФСК -Маріуполь - СК Полтава.

Команди добре відомі одна одній, адже ще минулого сезону зустрічалися у рамках другої ліги. Щоправда, тоді маріупольці виступали під назвою Яруд. За свою історію зустрічей команди двічі зустрічалися: один раз перемогу святкували саме малиново-золоті (0:1), а раз командам не вдалося визначити переможця (0:0).

Цього дня Володимир Сисенко не міг розраховувати на кількох виконавців. Так, гру через дискваліфікацію пропускав Микола Бужин. Також не могли допомогти своїй команді Вадим Таранушич, який ще не зовсім відновився після травми, та Сергій Каретник, котрий напередодні зазнав ушкодження. Натомість повернулися після дискваліфікації Єгор Коваленко та Дмитро Щербак. Також після хвороби повернувся Ян Костенко.

Через такі кадрові проблеми керманич містян здійснив кілька замін у стартовому складі. На позицію Бужина перемістився Савенков; зліва у захисті тренери використали Копитова; в опорній зоні вийшов Коваленко; праворуч у півзахисті був задіяний Костенко, а під нападником за традицією зіграв капітан містян Щербак.

Олег Краснопьоров теж здійснив кілька замін порівняно з грою проти Чернігова.  У воротах Кравцова замінив Якубенко. Також на лавці залишилися Мамросенко, Мельниченко, Пантелейчук і Літюк.

Старт гри став холодним душем для малиново-золотих. Втрата м'яча на власній половині поля завершилася тим, що Биковський опинився на ударній позиції й перекинув з лінії штрафного майданчика голкіпера містян Яна Вічного - 1:0. Хоча цього епізоду могло б і не бути. За мить до цього проти Коваленка грубо зіграли в центрі поля, проте арбітр дозволив продовжити гру, оскільки м'яч залишився у полтавців. Гості дійшли до рубежів штрафного майданчика суперника, де Костенко вже був з м'ячем у чужих володіннях. Та нашого півзахисника підштовхнули суперники, однак арбітр цього не побачив і дозволив продовжити гру.

Швидкий гол не зупинив жодну з команд. Колективи демонстрували високий темп гри. А вже за на 13-й хвилині стрімка контратака полтавців завершилася виходом Євгена Стрельцова назустріч Якубенкові, якого наш найкращий бомбардир упевнено переграв - 1:1.

Ближче до середини тайму темп гри дещо знизився, але команди знову обмінялися епізодами. І знову ключовими особами цих моментів стали Биковський та Стрельцов. З ударом маріупольця впевнено впорався Вічний, а Стрельцов пустив м'яч вище воріт.

Під завісу першого тайму містяни мали шанс повести в рахунку. Костенко сміливо з кута штрафного майданчика спробував пробити під дальню стійку, але схибив. Тож на перерву команди пішли за бойової нічиєї.

Від старту другої половини зустрічі команди не зменшували натиску. І вже в дебюті тайму Пасічник міг виводити вперед малиново-золотих, замикаючи подачу зі штрафного. Згодом гарна нагода була у Коваленка, який бив з лету по воротах суперника, але Єгор влучив у руки голкіперу.

Та все ж полтавці змогли дотиснути свій наступний гольовий епізод до логічного завершення. Щербак  обігрався зі Стрельцовим і опинився на ударній позиції та прошив ворота суперника - 1:2.

Майже відразу Горжуй не реалізував убивчий момент. Не допоміг йому на добиванні й Щербак, який встигнув поштовхатися із воротарем суперника. Дедалі більше зростав градус емоцій на полі. Суперник продовжував фолити, однак арбітр ніяк не намагався зменшити цей градус врученням карток систематичним порушникам правил.

Та навіть попри це, команди все ж зуміли подарувати справжню гольову феєрію, яка стала неперевершеним видовищем для вболівальників. Спочатку невдала гра в обороні від Пасічника завершилася голом у виконанні Літюка, котрий зрівняв рахунок. Та вже наступний стандарт біля воріт маріупольців знову завершився взяттям воріт. Горжуй навісив, а Щербак грудьми доправив м'яч у ворота, оформивши дубль.

Бенефіс Дмитра цього дня не завершився. Капітан полтавців вийшов у стрімку контратаку після передачі від Горжуя, вибіг віч-на-віч з голкіпером суперника і без шансів для останнього розстріляв ворота - 2:4.

Маючи комфортну перевагу у два забиті м'ячі, підопічні Володимира Сисенка контролювали м'яч і майже не давали жодних шансів підібратися до воріт Вічного. Хоча на останній хвилині зустрічі нашому кіперу й довелося вступати в роботу після стандарту у виконанні Харжевського.

До фінального свистка команди більше не забивали, а полтавці зуміли втримати перемогу. Тож 2:4 - СК Полтава здобуває першу звитягу цієї весни та вже наступного тижня вдома прийматиме ФК Прикарпаття.

Чемпіонат України з футболу

VBET UA Перша, група виживання

2 тур, 12:30

Київ, стадіон Лівий берег

ФСК Маріуполь - СК Полтава 2:4 (1:1)

Голи: 1:0 - 2 Биковьский, 1:1 - 11 Стрельцов, 1:2 - 55 Щербак, 2:2 - 62 Лутюк, 2:3 - 64 Щербак, 2:4 - 73 Щербак.