18:14 11.11

За крок до камбеку

У суперечливому дербі з "Кременем" перемогу здобули господарі

11 листопада у 12 турі VBET UA Перша СК "Полтава" в обласному дербі протистояв "Кременю".

Команди добре знайомі одна одній, хоча в офіційних матчах і зустрічалися лише раз. У першому колі полтавці вдома не залишили кременчуківцям жодних шансів. Звітна гра була принциповою і з позиції турнірної боротьби, адже перемога у звітному протистоянні фактично могла вирішити долю путівки у чемпіонську четвірку.

Старт гри не був багатим на моменти і був трохи за господарями. Наші футболісти намагалися знайти свою гру, яка в перші хвилини не надто клеїлася. Саме через це виник і перший епізод біля воріт Вічного, коли бив Галата, на щастя, неточно. У відповідь Бичков проривався правим флангом. Проти Богдана фолили, але наш півзахисник устояв на ногах і віддав передачу під удар Стрельцову. М'яч після удару Євгена просвистів поруч з дальньою стійкою воріт.

Якщо в епізоді з Бичковим арбітр із Дніпра Дмитро Євтухов категорично не захотів бачити фол, то вже в епізоді з атакою на наші ворота хотілося запитати, де ж ви побачили порушення правил? Томенко пресингував Фальковського на куті штрафного майданчика, навіть не торкаючись суперника. Однак той упав і голосно закричав. Арбітр без роздумів показав на 11-метрову позначку. Удар з точки реалізував Азізов. А вже в середині першої 45-хвилинки господарі мали перевагу в два м'ячі. Галоян навісив до штрафного майданчика, а Галата головою відправив м'яч у поперечку, після чого футбольний снаряд опинився у воротах.

Під завісу першого тайму наші хлопці активізувалися біля воріт суперника і, здавалося, зможуть забити гол у роздягальню. Так, націлено бив Єгор Коваленко (Єгор замінив Владислава Даниленка, який зазнав ушкодження), однак його удар парирував Єрмолов. Згодом з лету бив Копитов. А епізод після виконання кутового взагалі не вписується у рамки здорового глузду, коли після контактної боротьби захисник кременчуківців Сидоренко впав у власних володіннях. Арбітр не зафіксував порушення правил, проте й не дав довести перспективну атаку полтавців до логічного кінця. Суддя дав свисток, щоб переконатися, чи все гаразд із гравцем. На диво, Сидоренко почувався більш ніж добре, але потенційна небезпека була вже відведена від кременчуцьких воріт.

Після перерви полтавці були більш націлені на ворота суперника, адже втрачати  було нічого. Так, з близької відстані бив Щербак. Дмитро отримав передачу від Бичкова, але пустив м'яч трохи неточно. Хвилинами пізніше подібна драматургія атаки могла завершуватися ще одним ударом Щербака, проте захисники не дали можливості Дмитрові дістатися до м'яча, зваливши його у штрафному майданчику. Добре, що арбітр не відвернувся від цього епізоду й сигналізував про порушення правил та призначив пенальті. Удар з 11 метрів упевнено реалізував Єгор Коваленко.

"Містяни" не збавляли обертів. Активно долучалися Томенко і Таранушич у завершальній стадії атак чи стандартних положень. Але в результаті саме полтавці отримали два голи у свої ворота. Спочатку помилкою скористався Галата. А потім після навісу зі штрафного захист не допрацював з Вівдичем, який результативно зіграв на замиканні.

Попри різницю в три голи, "малиново-золоті" віднайшли свої епізоди, щоб скоротити розрив у рахунку до мінімуму. Спочатку Пастухов розрізав оборону "Кременя", віддавши точну передачу на Щербака. Дмитро покотив під удар Стрельцову,  і найкращий бомбардир "містян" доправив м'яч у сітку. А за три хвилини м'яч від голкіпера суперника потрапив під удар Савенкову, який і скоротив відставання до мінімуму.

Чи могли ми вибороти нічию? Напевне, що так, якби на 90+2 хвилині реалізував момент Таранушич, що бив з лету у воротарському.  До того ж, якби компенсований час був проведений з користю, а не був витрачений арбітром і суперником на з'ясування стосунків. Апогеєм всього цього театру абсурду стала остання атака нашої команди, під час якої тренер Роман Локтіонов вибив другий м'яч на поле, намагаючись таким чином зірвати атаку. У підсумку 4:3 - обласне дербі завершилося результативно і не без скандалу. Поразка ускладнила можливість нашій команді потрапити до чемпіонської четвірки, але не забрала останній шанс здобути омріяну перепустку в останніх двох турах.

Чемпіонат України з футболу

VBET UA Перша

12 тур

11 листопада, Кременчук, 13:00

"Кремінь" - СК "Полтава" 4:3 (2:0)

Голи: 1:0 - 15 пен. Азізов, 2:0 - 31 Галата, 2:1 - 53 пен. Ковалекно, 3:1 - 69 Галата, 4:1 - 77 Вівдич, 4:2 - 85 Стрельцов, 4:3 - 88 Савенков.

"Кремінь": Єрмолов, Агапов, Сидоренко, Аркуша, Азізов, Панчишин, Матвєєв, Галоян (Савіцький, 54), Фальковський (Товкач, 83), Галата (Пилипенко, 89), Вівдич (Молько, 89).

НЗ: Музичка, Оксаненко, Бондар, Лісняк, П’ятибрат, Ульянко, Куць, Кальчук.

Головний тренер: Роман Локтіонов.

СК "Полтава": Вічний, Копитов (Пастухов, 73), Томенко, Таранушич, Бужин (Савенков, 46), Даниленко (Коваленко, 35), Каретник, Бичков, Щербак, Костенко (Горжуй, 65), Стрельцов.

НЗ: Петриченко, Куімов, Курелєх, Яременко, Гайван, Пось, Руденко.

Головний тренер: Володимир Сисенко.

Попередження: Бужин, 27, Матвєєв, 50, Копитов, 72, Єрмолов, 90+2.