16:14 16.10

Злий поворот долі у обласному дербі

СК "Полтава" в більшості втратив очки  з "Гірник-Спортом".

16 жовтня відбувся матч 8 туру VBET UA Перша. В обласному дербі у Горішніх Плавнях зустрічалися місцевий "Гірник-Спорт" та СК "Полтава".

Попри те що клуби раніше не проводили офіційних зустрічей, команди давно знайомі одна одній, адже часто зустрічалися у контрольних поєдинках.  Лише цього року колективи зустрічалися  тричі. А от у першому колі чемпіонату провести гру не вдалося: тоді через рішення ОВА матч довелося перенести.

До поєдинку обидві команди підходили по-бойовому, оскільки турнірна ситуація, яка склалася, навряд чи задовольняє амбіції обох клубів. Причому як "гірники", так і "містяни" в останньому турі зазнали поразок, тому хотіли реабілітуватися перед своїми вболівальниками саме в дербі.

Володимир Сисенко підійшов до вибору основного складу креативно, здійснивши відразу чотири заміни. Савенков, Курелєх, Бичков і Коваленко залишилися на лаві для запасних. Натомість вийшли у старті Таранушич, Каретник, Костенко та Гайван.  Ігор Жабченко здійснив лише одну заміну, випустивши Сьомку замість дискваліфікованого Сейтхалілова.

Полтавці видали гарний старт і фактично нав’язали суперникові свою гру, яка вочевидь не сподобалася "гірникам". Адже чим ще тоді пояснити часті фоли господарів поля?  Уже на 9-ій хвилині полтавці отримали право на небезпечний штрафний. Однак пробити його гості змогли лише через годину: арбітр зупинив гру через повітряну тривогу. Повернувшись з укриття, стандарт взявся виконувати Каретник, який пробив потужно, але м‘яч пролетів над дев’яткою воріт.

Проте господарі швидко завдали удар у відповідь. Шинкаренко віддавав під удар Сеницькому, який бив у площину воріт. На щастя, Ян Вічний у стрибку відбив удар, переправивши м'яч на кутовий.

Тактика фолити, коли не можеш нічого вдіяти з гравцями суперника, швидко зіграла проти самих гравців "гірників". Так, все той же Сеницький грубо зіграв проти Яна Вічного в одному з епізодів, за що швидко отримав покарання у вигляді "гірчичника". Його ж колега Дмитро Шинкаренко хвилинами пізніше аж занадто грубо зірвав атаку Євгена Стрельцова, який мав усі шанси вирватися до воріт суперника. За свої протиправні дії захисник отримав справедливе покарання - вилучення. Наші ж хопці отримали шанс на ще один небезпечний стандарт, але скористатися ним сповна не змогли. Гайван пробивав низом, але м'яч став легкою здобиччю голкіпера.

Покарання не надто виправили гру "Гірник-Спорта", адже команда свідомо продовжувала йти на порушення правил. Тому вилучення Сеницького навряд чи стало випадковістю. Юрій збив на підступах до штрафного майданчика Яна Костенка, за що отримав другу жовту і вилучення.

Здавалося, перевага у два гравці мала б допомогти нашим хлопцям. От тільки до перерви розірвати щільну оборону суперника полтавці не змогли.

Розмова Володимира Сисенка у перерві з гравцями явно пішла на користь останнім. Команда почала створювати епізод за епізодом. Бив здалеку Таранушич. Згодом Костенко виривався в стрімку контратаку, залишивши половину команди суперника за спиною. Далі Ян відпасував на Гайвана, подача якого була навряд чи з розряду вдалих. Потім Каретник робив шикарний простріл у воротарський майданчик, от тільки на замиканні не вдалося зіграти ані Стрельцову, ані Бужину. Вбивча нагода була у Щербака після навісу від Каретника. От тільки м'яч після удару головою від Дмитра влучив у суперника.

Час спливав, а м'яч, мов зачарований, не хотів іти у ворота. Та й захист суперника не здавався, хоча на 67-ій хвилині "гірники" ризикували отримати на додачу до двох вилучень ще й пенальті у свої ворота. Підручний наступив на п'яту Костенку, який перебував з м'ячем у штрафному майданчику суперника. Проте арбітр не побачив криміналу у діях футболіста у червоній футболці, а ще й покарав Яна за начебто симуляцію. Згодом Костенко міг заробляти пенальті, адже простріл у його виконанні захисник зупинив рукою. Однак суддя і тут не захотів бачити порушення правил.

Натомість господарі на 75-ій хвилині вийшли в контратаку, яка ледь не закінчилася голом. Цвіренко віддавав під удар Шинкаренкові, удар якого парирував Вічний. Та все ж наші хлопці змогли вийти вперед на 84-ій хвилині. Горжуй не зумів завдати удару після навісу в штрафний майданчик, м'яч відлетів під ноги Стрельцову, який розстріляв ворота супернкиа - 0:1.

Здавалося, що вже навряд чи зможе щось змінитися у цьому матчі до кінця гри. Хоча суперник міг догравати й увісьмох, не пошкодуй арбітр голкіпера Максима Коваленка за гру руками за межами штрафного майданчика. Та вже в компенсований арбітром час сталася контратака господарів. Коваленко висунувся вперед з воріт, віддав розрізну передачу з центра поля на Сьомку, той прострілив у штрафний майданчик, де Горжуй не втримав Підручного і останній зрівняв рахунок.

У підсумку 1:1 - СК "Полтава" втрачає перемогу в обласному дербі, домінуючи протягом гри. Далі на "містян" очікує лідер групи "Б" - столична "Оболонь".